Haberler
Trend

Samsung Galaxy Buds Live Parça Parça Edildi

Samsung Galaxy Buds Live kablosuz kulaklığın tamir edilebilirlik puanı belli oldu. Parça parça edilen kulaklığın iç aksamı nasıl?

Kablosuz kulaklık için yarış hızını arttıracak kulaklıklardan biri olan Samsung Galaxy Buds Live, çok yakın zamanda satışa çıktı. Kulaklık fasulye tanesi gibi bir tasarıma sahip olmasının yanında teknik açıdan da farklı bir model olmayı başarmıştı.

Zaten ilgiyi toplamış olan kablosuz kulaklık modelinin iç yapısını da merak edenler için parçalama videosu geldi. iFixit ekibi tarafından yapılan testle beraber söz konusu kulaklık modelinde tamir edilebilirlik derecesi de belli oldu.

Samsung Galaxy Buds Live İç Yapısı Nasıl?

Parçalanma videosunda da görebileceğiniz şekilde kulaklığın iç aksamının açılması çok basit. Apple’ın kulaklığı olan AirPods Pro ile karşılaştırıldığı zaman, bu yön önemli bir avantaj. Tamir edilebilirliği yüksek olan kulaklıkların batarya kısmında da geniş bir lityum iyon pil kullanıldığı görülmekte.

Buna göre kulaklık içerisinde 3.7v CP1254 lityum iyon piller bulunuyor. Pil hem kapasite olarak geniş hem de kolay değiştirilebilir bir yapıda. Parçalama testlerinden de başarılı bir şekilde çıkan kulaklıkların tamir edilebilirlik puanı ise 10 üzerinden 8 olarak açıklandı. Bu puan bile kulaklığın uzun ömürlü olduğunu göstermekte.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu