Haberler

Realme Watch Özellikleri ve Görselleri ile Görüntülendi

Realme Watch hem özellikleri hem de tasarımı ile karşımızda.

Realme, yaklaşık 2 senedir akıllı saat pazarının nabzını tutuyor. Firmanın akıllı saatlerini piyasaya süreceği söyleniyor ancak bir türlü yeni akıllı saat gelmiyor. Realme akıllı saatlere belki de hiç bu kadar yaklaşmadık. Aradan geçen süreden sonra Realme Watch için görseller sızdı.

Sızan bilgilerde olduğu gibi akıllı saatin kare şeklinde bir tasarım kullanacağını görmüş olduk. Kare şeklinde ekran kullanılacak saatte, çerçeveler can sıkıcı olabilir. Benzer markaların akıllı saatlerinde çok ince çerçeveler kullanılıyor. Realme bu konuda biraz geri kalabilir. Çerçeveler kalın.

Realme Watch özellikleri

Tasarım görsellerinin dışında bu saatin nasıl özelliklerle geleceğini merak edebilirsiniz. Neyse ki artık özellikler konusunda da daha fazla bilgimiz var. Realme Watch 1.4 inç TFT LCD ekran ile gelecek.

Kare olduğu için 320 X 320 piksel çözünürlük sunulacak. 7 güne kadar pil ömrünün sunulduğu akıllı saat bunu sağlayan 160 mAh değerinde bir batarya ile gelecek. Dayanıklılık konusunda IP68 sertifikası öne çıkacak.

Realme Watch

Suya ve toza karşı dayanıklı olacak akıllı saatin Bluetooth 5.0 desteği ve aktif sağlık takibi özellikleri olacak.

Yani kalp ritim ölçme gibi özelliklerini de kullanabileceğiz. Ek olarak saatin kandaki oksijen seviyesini de ölçebileceği söyleniyor ancak kesin bir bilgi yok. Bu artı bir özellik olarak gelecektir.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu