Perşembe Günü 1000 TL Hesaplara Yatmaya Başlıyor! Hesaplarınızı Kontrol Edin!

Perşembe Günü 1000 TL Hesaplara Yatmaya Başlıyor! Hesaplarınızı Kontrol Edin!

Pandemi süreci ile birlikte birçok sektör gibi müzik sektöründe de ciddi bir ekonomik kriz ortaya çıkmıştı. Müzisyenler cafe ve barların kapanması sonrası işsiz kalarak geçim sıkıntısına girmişti.

 

Pandemi süreci ile birlikte birçok sektör gibi müzik sektöründe de ciddi bir ekonomik kriz ortaya çıkmıştı. Müzisyenler cafe ve barların kapanması sonrası işsiz kalarak geçim sıkıntısına girmişti. Birçok müzisyen sokaklarda enstrümanları ile sessiz bir şekilde sesini duyurmaya çalışırken; STK ve müzik derneklerinin uğraşları ile Turizm ve Kültür Bakanlığı yaşanan duruma el atarak müzisyenlere ekonomik destek paketini hayata soktu.

maxresdefault.jpg

Kültür ve Turizm Bakanlığı müzisyenlere ve sahne sanatçılarına dair ekonomik destek paketi açıklarken 3 ay boyunca 1000 TL olacak şekilde 3 bin TL ödeme düzeni çıkardı ve sonrasında bunu 4 aya çıkararak 4 bin TL’lik müzisyen ödeneği hazırladı. Ocak 2021’de başlayan ödemeler sırasıyla Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında ödenecek şekilde detaylandırıldı. 30 bine yakın müzisyen ve sahne sanatçısına ekonomik destek paketi sunan Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın son taksit ödemeleri ise bu ay ile birlikte son bulacak. Cafe ve barlarda müzik yapılmaması ve vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle bu sürenin uzatılmasını isteyen müzik dernekleri bakanlıktan olumsuz cevap alırken, birçok müzisyen son verilecek 1000 TL’den sonra ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladı.

Nisan ayının ödemeleri ile birlikte son kez ödenecek olan müzisyen katkı payları için 15 Nisan tarihinden itibaren bu katkı payını alanlar hesaplarını kontrol etmeye başlasın. Ocak ve Şubat aylarında biraz düzensiz bir şekilde yapılan ödemeler Mart ayında 15 ile 22. günler arasında yapılmıştı. Nisan ayının ödemelerinin de 15 Nisan Perşembe itibariyle yapılmaya başlanacağı öğrenilirken 15-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak ödemelerle birlikte müzisyenlere verilecek katkı payının da son fazının ödenmesi sağlanacak.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.