Haberlerİnternet
Trend

Netflix Pasif Konumdaki Binlerce Kullanıcı Hesabını Kapatıyor

Popüler online video, dizi ve film platformu Netflix tarafından yayınlanan bildiri ile birlikte uzunca süredir aktif olmayan pasif konumdaki binlerce kullanıcı hesabının otomatik olarak kapatılacağı belirtildi.

Netflix tartışılacak bir karara imza atarak uzun süre kullanılmayan pasif kullanıcı hesaplarını kaldıracağını duyurdu. Firmanın bu kararındaki amacının Netflix’i kullanmayan kişilerden otomatik olarak ücret kesinti ihtimallerinin önüne geçmek olarak düşünülüyor.

Popüler video platformu Netflix’in aldığı bu karardan yüzbinlerce kullanıcı hesabının etkilenmesi bekleniyor. Bilindiği üzere uzun süredir hesabını kullanmayan kişilere e-posta yoluyla aktif bildiriler göndermeye devam eden Netflix’in bu e-postalar sonrası ilgili kullanıcıların hesaplarında herhangi bir aktivite göstermemesi, bu hesabın kapatılma kriterlerinden birisi olacak.

Netflix üzerinde %0.5 oranında kullanıcı hesabının alınan bu radikal kararla birlikte kapatılması bekleniyor. Netflix platformuna kayıt olduktan sonra içeriklere uzunca süre uzak kalmak pek olası olmadığından silinmesi muhtemel hesapların daha çok bir aylık ücretsiz deneme için açılan fake hesaplar olması düşünülüyor.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu