Nakit ihtiyacı olanlara kefilsiz, koşulsuz 80 bin lira emekli kredisi!

Nakit ihtiyacı olanlara kefilsiz, koşulsuz 80 bin lira emekli kredisi!

PTT yaptığı kampanya ile 36 ay vade imkanı ile emeklilere ihtiyaç kredisi verirken bunun yanında kolay kredi onayı ile öne çıkmayı başardı.

PTT yaptığı kampanya ile 36 ay vade imkanı ile emeklilere ihtiyaç kredisi verirken bunun yanında kolay kredi onayı ile öne çıkmayı başardı. PTT den emeklilere emekli kredisi müjdesi. Ülke genelinde yaşanan korana virüsü sürecinden dolayı birçok insan zor günler yaşamaktadır. Kamu tarafından yapılan kredi destekleri ile birçok insan ekonomisini düzeltirken emekliler içinde yeni bir düzenleme yapıldı. BDDK tarafından alınan kararlar ile bankalar ve PTT arasında yapılan ortak bir çalışma ile emeklilere kredi imkanı sağlanması kararı alındı.  Maaşlarını PTT banktan alan emeklilere 80 bin liraya kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Ayrıca bu krediyi 36 ay veda imkanı da sağlanmaktadır.

Nakit ihtiyaçları olan emekliler SMS ile başvuru yaparak bu krediden yararlanabilirler. Üstelik bu krediyi 36 ay vade ile ödeme fırsatları da bulunmaktadır. Böylelikle nakit ihtiyacı olan emekliler kredi kullanarak rahat nefes alabilecekler.

Emeklilere 60 ay vadeli kredi

screenshot-1.jpg

Emeklilerin yaşadığı maddi sıkıntıları gidermek için bir çok banka kredi imkanı sunarak emeklilerin rahat nefes almalarını sağlıyorlar. 60 aya kadar vade imkanı sunan Bankalar ödemede kolaylık sağlayarak, başvuru esnasında da emeklilere kolaylık sağlıyorlar. Yapılan yeni düzenlemeler ile  5 sene vade imkanı ile kredi kullanabilecekler. Bu krediden faydalanmak isteyen insanlarım bazı koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu koşullar şu şekilde;

  • Emekli maaşlarını PTT banktan almaları gerekir
  • 82 yaşını geçmemiş olmak
  • Kredilerin geri ödemelerinde maaşlarının yarısı kadar ödeme yapacak şekilde ayarlanacak
  • En yüksek kredi miktarı 80 bin liradır

Kredi kullanmak isteyen kişiler bizzat kendileri başvurması gerekir veya 3050 ye  T.C kimlik numaralarını kısa mesaj atarak başvuru yapabilirler.

Maaşı olmayanlara da kredi fırsatı

Geçmiş zamanlarda geliri olmayan kişilere verilen kredi kart limitleri en fazla 1.300 liraydı. Alınan yeni kararlar neticesinde bu limit 2,000 liraya çıkarıldı. Bu durumda maddi sıkıntı çeken kişilere destek sağlanmış oldu. Yeni alınan kararlarda ise insanların borçlarını 3 ay ödememesi durumunda dahi yasal takibe düşmeyecektir. Alınan bu kararlar ülke genelinde yaşanan korana virüsünden dolayı geçici bir süre geçerli olacaktır.

80 Bin TL Kredi

PTT yapmış olduğu kampanya ile 36 ay vade seçeneği ve emeklilere ihtiyaç kredisi vermekteyken bunun dışında kolay kredi onayı ile öne çıkmayı sonunda başardı. PTT den emeklilere özel olarak emekli kredisi müjdesi. Ülke çapında yaşanan korana sürecinden sebeple birçok insan zor günler geçirmektedir. Kamu tarafından yapılan kredi destekleri ile birçok insan ekonomisini düzeltirken emekliler içinde yeni bir düzenleme yapıldı. BDDK tarafından alınan kararlar ile bankalar ve PTT arasında yapılan ortak bir çalışma ile emeklilere kredi imkanı sağlanması kararı alındı.  Maaşlarını PTT banktan alan emeklilere 80 bin liraya kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Ayrıca bu krediyi 36 ay veda imkanı da sağlanmaktadır.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.