Haberler

MIUI 12 Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

MIUI 12 arayüzü için yeni görseller ortaya çıktı.

Xiaomi, Android işletim sistemi üzerinden sunduğu kendi arayüzünde belli bir başarı seviyesini elde etmiş durumda. Son olarak MIUI 11 arayüzünün duyurusunu gerçekleştiren marka, desteklenen modeller için arayüz güncellemelerini sunmuştu.

Merakla beklenen yeni arayüz için de çalışmalar çoktan başladı. Bu kez hedefte olan işletim sistemi MIUI 12 sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Merakla beklenen yeni arayüz güncellemesinin ne zaman çıkış yapacağı konusunda bilgiler bir yana, yavaş yavaş bu sürümün getireceği yenilikler ortaya çıkmaya başladı.

MIUI 12 Arayüzü Neler Sunacak?

Paylaşılan son görsellere göre yeni arayüz güncellemesi önemli değişikliklerle beraber gelecek. İlk olarak gezinti çubuğunda değişiklikler yapılacak. Gezinti çubuklarında yeni animasyonlar kullanılacak ve çoklu görev menüsü de yenilenecek.

Çoklu görev menüsünde değişiklikler yapılmasını sağlayacak olan sürümün, karanlık mod kısmında da güncellemeler yaptığını göreceğiz. Artık kullanıcılar karanlık mod içinde çok daha fazla özelleştirme yapılabilir olacak.

MIUI 12

Bunun dışında genel animasyon geçişlerinde de değişiklikler yapılacak olan işletim sisteminin bildirim tasarımlarında da önemli değişiklikler sunduğunu görmek mümkün olacak. Markanın bu konuda yaptığı tasarımsal değişikliklerin ne kadar başarılı olacağını da zaman gösterecek.

MIUI 12

Güncellemenin hangi akıllı telefonlara ve ne zaman yayınlanacağı konusunda da kesin bilgiler bulunmuyor. Bunun için yapılacak olan açıklamaları beklemek gerekecek.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu