Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinde Büyük İkramiye Vuran 4 Biletten 3’ü Satılmamış

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinde Büyük İkramiye Vuran 4 Biletten 3’ü Satılmamış

Sisal Şans tarafından yapılan açıklamaya göre milyonların heyecanla beklediği Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişinde büyük ikramiyeye isabet eden 4 çeyrek biletin 3 tanesi satılamadı. Bu yüzden 75 milyon liralık büyük ikramiye, Varlık Fonu’na aktarılacak.

 

Sisal Şans tarafından yapılan açıklamaya göre milyonların heyecanla beklediği Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişinde büyük ikramiyeye isabet eden 4 çeyrek biletin 3 tanesi satılamadı. Bundan kaynaklı olarak 75 milyon liralık büyük ikramiye, Varlık Fonu’na kaldı.

Yılbaşı gecelerinin olmazsa olmazlarından birisi de şüphesiz yılbaşı çekilişleridir. Her yıl Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi gerçekleştir ve yeni yıla yeni heyecanlarla giriliyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda milyonlarca bilet satışı gerçekleşti. Şansı yüksek olan numaralar 9, 8, 8, 4, 7, 5, 7 olurken, 100 milyon liralık büyük ikramiye, çeyrek bileti vurdu.

5feec19066a97c493a53b767.jpg

Büyük ikramiyeyi kazanan 4 biletten sadece 1’si satılmış. Bundan kaynaklı olarak Sisal Şans tarafından numaraların bulunduğu bilet Manisa Aksihar’da satılmış. Bu yüzden tek konum açıklaması yapıldı. 100 Milyonluk büyük ikramiyenin sadece bir kişiye vurmasından kaynaklı olarak şanslı kişi 25 milyon lira kazandı. Bunun yanı sıra geri kalan 75 milyon liralık büyük ikramiye biletleri satılmadı.

75 Milyon Lira Varlık Fonuna Aktarılacak

100 Milyon liralık büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etmesinden kaynaklı olarak yılbaşı çekilişini 25 milyon lirayla sadece bir kişi kazanmış oldu. Fakat 4 biletten yalnızda birisinin satılmış olmasından kaynaklı geri kalan 75 milyon lira, Türkiye Varlık Fonu’na aktarılacak. Yılbaşı özel çekilişi üzerine yapılan açıklama da ‘’100 TL’lik büyük ikramiye tek bir çeyrek bilete çıktı’’ açıklaması yapıldı.c20d38936b8a316531c47c73130018cb9bb536c8.jpeg​​​​​​​

Bunun yanı sıra hangi konumdan biletin satıldığı da belirtildi. Sisal Şans’tan yapılan açıklama şu şekilde oldu: ‘’Milli piyango özel yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye Manisa Akhisar’dan alınan bir bilete vurdu’’ dendi.

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.