Memur ve emeklileri sevindirecek haber! Bazı ücretlerde artış olacak! 1 aydan 11 aya kadar

Memur ve emeklileri sevindirecek haber! Bazı ücretlerde artış olacak! 1 aydan 11 aya kadar

On binlerce memur ve emeklileri yakından ilgilendiren sevindirici haberler yaşanıyor. Yeni senenin gelmesiyle zamlı maaşlarını alam memur ve emeklilere güzel yeni bir haber daha geldi.

On binlerce memur ve emeklileri yakından ilgilendiren sevindirici haberler yaşanıyor. Yeni senenin gelmesiyle zamlı maaşlarını alam memur ve emeklilere güzel yeni bir haber daha geldi. İkramiyeleri artıracak olan formülün gündemlere gelmesinin ardından gözler yeni çıkacak kararda. Beklenen karar yargıdan çıkarsa eğer, 1 aydan 11 aya kadar olan tazminat kayıpları son bulacak ve ikramiyelerde artış yaşanacak. Bütün ayrıntıları haberimizin devamında...

Emeklilerin ve memurların emeklilerine yansıyacak olan ikramiyenin formülü sunuldu. Emekli ikramiyelerinin hesaplamalarının değişmesi 1 seneyi kapsayan ay ve günlerinde hesaplamalara katılması da talepler arasında yer alıyor.

screenshot-9.jpg

Yeni senenin gelmesiyle zamlı maaşlarını ceplerine koyan emeklilere bir güzel haber daha geldi. Memurlara emekli olurken ikramiye ödemesi hesaplaması yapılıyor. Bu hesaplamalarda değişiklikler gündeme geldi.

Açıklamalar doğrultusunda memurların emekli ikramiye hesaplamalarında  1 seneyi tamamlayan ay ve günlerinde katkısı gündemde. Bu gelişmeler sonrasında bütün dikkatler ikramiyelere artış yaşatacak formüller için çıkacak kararda.

1 Aydan 11 aya kadar olan kayıplara son

Söz konusu olan emekli ikramiye hesaplamaları yargıya da taşındı. Yargıdan karar çıkarsa, emekli ikramiyelerine artış yolu gözükecek. Yalnızca tam hizmet seneleri değil, 1 seneyi tamamlayan ay ve günlerde hesaplamalara katılacak.

Konu, Memur-Sen’e bağlı olan Enerji Bir-Sen tarafından yargıya taşındı. Fakat mahkemeden “ Yargı süresi sendika başvurusu ile değil, bireysel olarak fiili bir örnek üzerinden yapılacak başvuru üzerinden başlayabilir” kararı verilince, geçtiğimiz Mayıs ayında karara göre bireysel başvuru yapıldım.

Hesap kaybı farkı

Açılan davayı kamuoyu Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul tarafından öğrendi. Tombul; “ Yapılan yeni başvuruyu, emekli olurken 7 aylık hizmet süresi hesaba dahil olmayan sendika genel sekreterimiz üzerinden başvurduk. Mevcut durumda 1 aydan 11 aya kadar tazminat kaybı yaşanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Emeklilerin ve memurların emeklilerine direk olarak etki edecek olan ikramiyenin formülü bulundu. Emekli ikramiyelerinin hesaplamalarının değişmesi 1 seneyi kapsayan ay ve günlerinde hesaplamalara katılması da talepler arasında yer alıyor.

Yeni yılın başlamasıyla birlikte zamlı aylıklarını ceplerine koyan emeklilere bir güzel haber daha geldi. Memurlara emekli olurken ikramiye ödemesi hesaplaması yapılıyor. Bu hesaplamalarda değişiklikler gündeme geldi.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.