MEB Lise Öğrencileri İçin Sorumluluk Sınavı Tarihi Ne Zaman

MEB Lise Öğrencileri İçin Sorumluluk Sınavı Tarihi Ne Zaman

Lise öğrencileri ile birlikte hazırlık sınıfında öğrenimini sürdüren öğrencilerin katılacağı sorumluluk sınavı tarihleri açıklandı. 2019 - 2020 eğitim ve öğretim yılı derslerinden birinci dönem konularından hazırlanacak olan sınav tarihi 22-30 Haziran!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla birlikte lise öğrencilerinin sorumluluk sınavlarının tarihi de belli olmuş oldu. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından tüm il valiliklerine gönderilen yazıya istinaden bütün derslerinden başarılı puan alan öğrencilerin yanında başarısız dersleri bulunanların yıl sonu puanı minimum 50 olan öğrenciler sınıflarını doğrudan geçecekler. Bir alt sınıfların da içinde yer aldığı başarısız ders sayılarının toplamına bakılmadan doğrudan sınıfı geçemeyen öğrencilerin baraj ve ders ayrımı yapılmadan sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilecekleri bildirilmişti.

MEB lise öğrencileri 2019-2020 eğitim öğretim yılında sorumlu olarak geçtikleri dersleri kapsayan sorumluluk sınavlarına 9-10-11 ve 12. sınıflarla birlikte hazırlık sınıfında okuyan öğrenciler katılabilecek.

MEB Sorumluluk Sınavları Tarihi Belli Oldu

MEB lise ve hazırlık öğrencileri için sorumluluk sınavları tarihi ne zaman olacak? MEB lise öğrencileri için sorumluluk sınavları okul yönetimlerinin koronavirüs ve diğer tedbirlerini alarak 22 Haziran ila 30 Haziran tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Öğrencilerin bu sınavlarda 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemini kapsayan ders konularından sorumlu olacağı, sınavda bu konulardan soruların olacağı belirtildi.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.