Martı Scooterlar için Beklenmedik İptal Kararı

Martı Scooterlar için Beklenmedik İptal Kararı

Martı Scooter düzenleme kararı için red haberi geldi. Elektrikli Kaykay Paylaşım Sistemleri Yönergesi kabul edilmedi.

Martı Scooter kullanım oranı her geçen gün biraz daha artan bir taşıt haline geldi. Ulaşım aracı olarak kullanılan Martı için belli kurallara uyulmaması, trafik kazalarına neden olmaya başladı. Trafik düzeninde riskli bir durum oluşmaması için Martı Scooterlara bir düzenleme geleceği söylenmişti.

İBB'nin hazırladığı yeni şartlar olduğu ve bu düzenlemenin Elektrikli Kaykay Paylaşım Sistemleri Yönergesi olarak hayata geçeceği düşünülüyordu. Bazı ek önlemler barındıran ve düzen için bazı şartlar getiren yönergenin UKOME toplantısına taşındığı ve kararın da burada açıklanacağı bilgisi verilmişti. Ama beklenmedik bir haber geldi.

Martı Scooter Düzenlemesi UKOME Toplantısında Reddedildi

UKOME tarafından yapılan ilk toplantı sonrasında bazı kararların revize edilmesi için alt komisyonlara gönderildiği açıklanmıştı. Revize edilen kararlar sonrasında yönerge için bir kez daha toplantı yapıldı. Fakat yapılan toplantı sonrasında Elektrikli Kaykay Paylaşım Sistemi Yönergesi onaylanmadı ve oy birliği ile ret verildi.

marti-scooter.jpg

Yönerge üzerinde çalışmaların tekrar yapılmasına karar verilirken, bu sefer çalışmaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile beraber yürütüleceği öğrenildi. Şimdilik kararın onaylanmamış olması, herhangi bir değişikliğe adım atılmayacağını işaret ediyor. Ama yeni düzenlemelerle yeni bir yönerge gelebilir. Bunun için çalışmaları takip etmek ve görmek gerekecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.