Haberler

Martı Scooter için Yeni Düzenleme Var

Martı Scooter için park ve güvenlik kriterlerini değiştirecek yeni önlemler gelebilir. Martı Scooter için nasıl bir şey planlanıyor?

Ulaşımı kolaylaştıran ve toplu taşımaya olan ihtiyacı azaltan Martı Scooter araçları için bir süredir tartışmalar devam ediyor. Ulaşımı kolaylaştırıyor olsa da trafikte yeterli güvenlik önlemleri olmadan kullanılması nedeniyle eleştiriler alan Martı Scooter araçları için bir düzenleme de yolda.

Kaldırımları işgal etmesi durumu ve sürüş güvenliği için yeterli adımların atılmaması nedeniyle çok kullanılan bu araçlara bir düzen getirileceği öğrenildi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Martı Scooter için Açıklama Yaptı

Aslında güzel ve işlevsel araçlar olmasına karşın, bu scooterlar için de düzenleme yapılması gerekiyor. Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu tarafından gelen açıklamada bunu işaret ediyor. Açıklamaya göre şu an hem araçların trafikte daha güvenli seyri için hem de kaldırımların işgal edilmemesi adına bir düzenleme çalışması var.

marti-scooter.jpg

Şu an sadece düzenleme yapıldığı, herhangi bir karar üzerinde durulmadığını da söyleyelim. Yani henüz nasıl kararlar alınacağı ya da düzenlemenin ne seviyede olacağını gösteren bir bilgi yok. Sadece şu var ki bir düzenleme için harekete geçilmiş durumda.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu