Mansur Yavaş: “Yolsuzluktan Yargılanma Olursa…”

ABB Başkanı Mansur Yavaş yeni yılın ilk belediye toplantısında gündem olacak açıklamalar yaptı. 2021 yılı Ocak Ayı 1. oturumunun yapıldığı toplantıda konuşan Başkan Mansur Yavaş,

 

 

ABB Başkanı Mansur Yavaş yeni yılın ilk belediye toplantısında gündem olacak açıklamalar yaptı. 2021 yılı Ocak Ayı 1. oturumunun yapıldığı toplantıda konuşan Başkan Mansur Yavaş, kendi döneminde herhangi bir personelin yolsuzluktan yargılanması halinde davaya müdahil olacağına namus ve şeref sözü verdi.

10.jpg

Belediye Başkanlığı’na geldiği günden itibaren yaptıkları ile Ankara halkında övgüler alan ve geriden kalan aylarda bazı köylere ücretsiz internet hizmeti sağlayan Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni yılın ilk oturumunu yaptı. Mansur Yavaş başkanlığında düzenlenen oturumda açılan yolsuzluk konusu ile söz alan Mansur Yavaş, kendi döneminde herhangi bir personelin yolsuzluk davası ile karşı karşıya kalması halinde davaya müdahil olacağını söyledi.

110130627-page.jpg

Namuslu ve haysiyetli her insanın yolsuzluk gördüğü karşısında iki şey yapma hakkı olduğuna vurgu yapan Mansur Yavaş, bunlardan bir tanesinin Cumhuriyet Başsavcılığına gitmek olduğunu ve ikincisinin ise İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep etmek olduğunu söyledi. Dedikodu ile bu işlerin sonuca varmayacağını belirten Yavaş, yapılması gerekenlerin bunlar olduğunu söyledi.

Açık açık taahhüt verdiğini ifade eden Mansur Yavaş, bu sözünden sonra kendi döneminde yolsuzluk ile ilgili açılan her davaya müdahil olacağını belirtti. Ayrıca birçok yolsuzluk ve zarardan da bahseden Mansur Yavaş bu konuda da destek istedi.

150356308-22.jpg

100’e yakın dosyanın olduğunu ve daha fazlasının da geldiğini söyleyen Yavaş, Ankara halkının zarara uğratıldığını belirtti. Bu dosyalar için meclis üyelerinden destek beklediğini ifade eden Mansur Yavaş, yetimin hakkını aramaya gideceklerini söyleyerek desteği meclis üyelerinden talep etmesinin de hakkı olduğunu sözlerine ekledi. Sözlerini bu şekilde noktalayan Mansur Yavaş’ın yaptığı açıklama bir anda ülke gündemine düşerken, yolsuzluk ve belediyenin zarara uğratılması konusunda çalışmaların yapıldığı fikrinde buluşuldu.

 

 

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.