Kredi sevindirici haber! Faizsiz, 3 sene ödemesiz 75 bin lira! Bugün kredi kararı başladı!

Forumlar bugün başladı. Faizsiz kredi fırsatı sizlere verilecek. 3 sene geri ödeme yapılmıyor. Hemen ihtiyacı olanlara 30 bin TL’den 75 bin TL’ye kadar kredi veriliyor. Faizsiz kredi ile alakalı bütün detaylar netleşti.

Forumlar bugün başladı. Faizsiz kredi fırsatı sizlere verilecek. 3 sene geri ödeme yapılmıyor. Hemen ihtiyacı olanlara 30 bin TL’den 75 bin TL’ye kadar kredi veriliyor. Faizsiz kredi ile alakalı bütün detaylar netleşti. Başvuru zamanı 21 Mayıs tarihine kadar sürüyor olacak. Kredi çekmeyi isteyenler e-Devlet tarafından başvuru yapabiliyorlar. Ücretler haziran ayında yatırılıyor ve geri ödemeler ise 2024 senesinde başlıyor. KOS ve GEB Hızlı yardım Programı ile faizsiz, 3 sene geri ödemesiz kredi kullanmak isteyen insanlar için işte bütün ayrıntılar...

screenshot-30.jpg

Binlerce insanı ilgilendiren kredi haberi geldi. Faizsiz, 3 sene geri ödemesi kredi paketinin ayrıntılarını sayın Bakan Varank açıkladı. Kurum ve kuruluş ile Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank, KOS ve GEB aracılığı ile mikro ölçekli kurumlara 30 bin TL küçük kurumlara 75 bin TL üst limitli yardım vereceklerini söyleyerek, “sanayi üretimi ve aletlerin makine ile sertifikasyon gibi ihtiyaçları için ise 25 bin TL’YE kadar ek yardım sağlayacağız. Toplam olarak yaklaşık 130 bin kurumlarımızın bu programdan faydalanabileceğini öngörüyoruz.”şeklinde konuştu.

Sayın Varank, Türkiye’nin sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği KOS ve GEB’in 5 milyar TL bütçeli yeni yardım programının detaylarını açıkladı.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

KOS ve GEB’in yeni tip hastalığın (Kovid-19) salgını sebebi ile zarar gören kurum sektöründeki işletmelerle 2017 ile sonrasında kurulmuş olan teknoloji tabanlı start ve up’lar için bu programı başlattığını açıklayan sayın Bakan Varank, başvuruları 3 ve 21 Mayıs arasında alacaklarını açıkladı.

130 BİN İŞLETME YARARLANACAK

screenshot-31.jpg

Sayın Varank, mikro ölçekli kurumlara 30 bin TL, küçük kurumlara 75 bin TL üst limitli yardım vereceklerini ifade ederek, “Teknoloji tabanlı start ve up’ların test ile sertifikasyon örneği ihtiyaçları için de 25 bin TL’YE kadar ek yardım sağlayacağız. Toplam olarak yaklaşık 130 bin kurumumuzun bu programdan faydalanabileceğini öngörüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Dünyayı etkisi altına almayı başaran hastalığın bütün iş yapma şekillerini değiştirdiğini, sosyal hayattan da ekonomiye ve sanayiden teknolojiye dair hayatın her yerinde yeniliklerin ard ardına geldiğini söyleyen sayın Varank, “Bu halde oluşan Koronavirüse karşı ilk aksiyon alan ülkelerden bir tanesi olduk.” Şeklinde konuştu.

4 AY EK ZAMAN

Sayın Varank, bu zamandan ekonominin sağlam olarak kabul edilen KOBİ’lerin ise etkilendiğine işaret ederek, salgının KOBİ’ler tarafındaki etkisini azaltmak için bütün enstrümanları net şekilde kullandıklarını söyledi. Sayın Bakan Varank, KOS ve GEB alacaklarını 3 ay zaman ile ertelediklerini, projelere 4ay ek zaman tanıdıklarını, zaman boyunca yaptıkları belgeler ile de KOBİ’lerin tavrını tutarak taleplerini almayı ihmal etmediklerini ifade etti.