Kimsenin çare bulamadığı hastalığın çözümünü eve gelen usta buldu...

Kimsenin çare bulamadığı hastalığın çözümünü eve gelen usta buldu...

Katie isimli kadın on yıldır hayatının en kötü zamanlarını geçiriyordu. Eskiden beri kronik rahatsızlığı bulunan kadın hangi doktora gitse çözüm elde edemiyordu. Hiç beklemediği bir anda evine gelen tamirci, hayatını değiştirdi. İşte inanılması güç olayın

Katie, 3 çocuk annesi, mutlu bir kadındı. Son on yıldır vücudunda oluşan, bilmediği rahatsızlıklar nedeniyle karamsarlığa kapılmış ve hayattan soğumuştu. Sürekli bitkin ve mutsuz olan Katie'nın bu durumu iş arkadaşları tarafından da fark edilmişti.

Her gün kendini kötü hisseden kadın, hangi doktora giderse gitsin, olumlu bir dönüş alamıyordu. Yaşadıkları daha kötü bir hal alarak tekrar karşısına çıkıyordu. Doktorlar da sorunun ne olduğunu bilmiyor, psikolojik bir rahatsızlık olacağından şüpheleniyorlardı. Katie'nın kendisini sürekli yorgun ve mutsuz hissetmesinin bambaşka nedeni ortaya çıktı...

kadinin-hastaligini-kimse-bilemedi.png

Doktorların yaptığı testler sonuçsuz kalıyordu!

Vücüdunda bir şeylerin ters gittiğini hisseden kadın sürekli doktorlara başvuruyordu. Fakat hiçbir doktor Katie'nın hastalığına tam olarak teşhis koyamadı. Gittiği her hastanede sayısız test veren kadın, artık bu durumdan bunalmış bir hale gelmişti.

Katie günlük stres ve iş ile başa çıkmakta çok büyük sorun yaşıyordu. Kendisinde yaşanan değişikliğin de bundan kaynaklandığını düşünüyordu. Zaman ilerledikçe bu teorisinin de yanlış olduğunu fark etti. Sağlığında farklı bir problemin olduğunu biliyor ama ne olduğunu hakkında en ufak bir fikri bile yoktu.

kadin-yuruyemez-hale-geldi.png

Basit bir yürüyüş bile artık zor geliyordu...

Katie, gün geçtikçe sağlığını kaybediyor ve bunun karşılığında herhangi bir şey yapamıyordu. Daha önce kolaylıkla yürüdüğü yollar, artık onun için zor geliyor, çoğunu tamamlayamıyordu bile. Baston ya da yürüteç olmadan evden çıkması bile mümkün değildi.

Kırk yaşlarında olan Katie, bedeninin 80 yaşındaki bir kadından farksız olduğunu söylüyordu. Doktorlar hastalığının teşhisini dahi yapamazken, tedavi düşünmek neredeyse imkansızdı. Vücudu hızlı bir şekilde yaşlanıyordu. Katie, bu durumun neden olduğu hakkında en ufak bir düşünceye bile sahip değildi. Durumu ise her geçen gün daha kötüye gidiyordu...

Kilit nokta evdeki tamir işleri oldu

Katie ne hastalığı olduğunu öğrenmek için neredeyse her gün doktora gidiyor, test yaptırıyordu. Kadındaki bu durumun nedenini öğrenmek isteyen Dr. Mary Beth Hensley, bir dizi tetkik istemişti.

Röntgen, EKG, beyin MR'ı gibi zorulu tetkikleri yapan Katie, bir an önce vücudunda ne olduğunu öğrenmek istiyordu. Dr. Hensley, "Katie için baştan aşağı her şeye bakıyoruz fakat sorunun nedenini bir türlü anlayamıyoruz" şeklinde ifade etmiştiği kadının hastalığını.

Katie gün geçtikçe daha da kötü oluyor, her şey artık ona çok zor gelmeye başlıyordu. İştahı yok, halsizlik derecesi artmış, artık evden bile çıkmak istemiyordu. Bu belirtiler baş gösterirken doktorlar şaşkınlık içinde bir diğer testi istiyordu. Tüm testlerin sonucu ise gayet temizdi. Kadının bağışıklık sistemi sağlıklı bir bireyinki ile aynıydı. Herhangi bir sorun yoktu.

kadin-bir-anda-hastalandi-kimse-bulamadi.png

Katie, bu durumu biraz olsun değiştirebilmek için ev tamirat işlerine merak saldı. evinde kendi yaptığı küçük tamiratlar, biraz olsun ağrılarını dindirir ve iyileşme aşamasında kendisine heves olur diye düşünüyordu. İşte bu sırada o merak ettiği sorunun cevabını da almış oldu.

Banyo tamiri için anlaştığı usta hayatını değiştirdi

Katie, hem hastalığın verdiği tükenmişlik hissini ortadan kaldırmak için hem de fiziksel aktivite olması açısından evinde tamir işlerine başlamıştı. Manevi olarak tükenmişlik evresine gelen kadına bu tür işler iyi gelecekti. Tamirata banyodan başlamayı isteye Katie, bunu tek başına yapamayacağını biliyordu.

Banyo tamiri için kendisinin bir an önce usta bulması gerekiyordu. Fakat bulduğu ustanın 10 yıldır çözülemeyen hastalığın dermanı olacağını bilemiyordu.

Katie 10 yıl boyunca aynı sağlık sorunu ile boğuşuyordu. Bu hastalığın bir tek kendisinde olduğu düşüncesine kapılmış ama çözümünü de bilemiyordu. Evde ne kadar zaman geçirirse hastalığı da o derece şiddetleniyordu.

Ev tamiratı için anlaştığı usta, mucize denilebilecek bir bir şey keşfetti. Bu keşif yapıldıktan sonra kadının hastalığını oluşturan durumun vücudunda değil, evde olduğu anlaşıldı.

eve-gelen-usta-hastaligi-buldu.png

Su kazanını 10 yıl önce almışlardı...

Eve gelen usta banyo için işlemlere başlamadan önce tamir edilecek eşyaları kontrol ediyordu. Usta, Katie'ya su kazanını ne zaman aldıklarını sordu. Kadın, kazanın en son 10 yıl önce değiştiğini söyleyerek şaşkınlığını sürdürüyordu. Cevabı alan usta ve çırak birbirine baktılar. O dakikadan sonra Katie'nın hayatının artık tamamen değişeceğini kimse bilmiyordu...

Usta kısa bir incelemenin ardından su kazanının yanlış bağlantı ile takıldığını anlamıştı. Kazan, eve karbonmonoksit sızdırıyordu. Bu durumun çözülmesinin ardından Katie evde kendisini neden kötü hissettiğini anlamıştı. Su kazanı, az miktarda karbonmonoksit sızdırdığı için ölümcül değildi ama sürekli yorgunluk, halsizlik gibi belirtiler göstermesine neden oluyordu. Usta sızıntıyı giderdiğinde Katie bir ay içinde eski haline döndü.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.