Kamu Bankaların Tek ATM Üzerinden Hizmet Verecek!

Kamu Bankaların Tek ATM Üzerinden Hizmet Verecek!

Türkiye’deki kamu bankalarının tek bir ATM üzerinden hizmet vereceğine dair bilgiler sektöre yakın kaynaklar tarafından belirtiliyor. Ocak ayıyla birlikte imzalanacak protokol sonrasında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bank ortak ATM’den hizmet verecek.

 

Türkiye’deki kamu bankalarının tek bir ATM üzerinden hizmet vereceğine dair bilgiler sektöre yakın kaynaklar tarafından belirtiliyor. Ocak ayıyla birlikte imzalanacak protokol sonrasında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bank gibi kurumlar ortak ATM’den hizmet verecek.

1030153742-0-28-1024-582-1000x541-80-0-0-f41b2fd0c4dc4d0ca56fd136a86d566e.jpg

Korona virüs salgınından kaynaklı olarak yoğun bir kitle dijital bankacılığa doğru yol aldı. Her ne kadar ATM’ler eskimiş olsa da nakit para çekme ve borç yatırma için olmazsa olmazlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ortaya atılan iddialara göre tüm kamu bankaları ortam bir ATM üzerinden hizmet verilecek. Ortak ATM üzerinden verilecek olan hizmette herhangi bir kesinti, komisyon durumu olmayacak.

​​​​​​​kamu-bankalari-ndan-ihtiyac-destegi-kredisi-aciklamasi-her-100-basvurunun-86-si-karsilandi-724842-5.jpg

Tüm Kamu Bankaları Tek Bir ATM’de!

Hürriyet tarafından paylaşılan habere göre Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, PTTBank, Emlakbank ve Ziraat Katılım gibi bankaları, ‘’Türkiye’nin ATM Merkezi Projesi’’ kapsamında bir araya gelecek. Bir araya gelecek olan bu kamu bankalar tek bir ATM üzerinden hizmet sağlayabilecek.

Bilindiği üzere Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankalarının bireysel ATM’leri bulunuyor. Herhangi farklı bir banka üzerinden aynı ATM’de işlem yapıldığında komisyon ve kesinti alıyor. Bunun yanı sıra belirli adreslerde ​​​​​​​aranan bankanın olmaması gibi dolaylı sorunlar ortaya çıkıyor. Yapılacak olan bu projeyle ortak bir ATM tasarımı belirlenecek ve tüm kamu bankaları bu ATM üzerinden herhangi bir kesinti, komisyon almadan hizmet sağlayacak. Türkiye’de yaklaşık 15 bin ATM’nin yerleştirileceği bu projede ortalama olarak 1 M​​​​​​​ilyar TL tasarruf sağlanabilecek.

unnamed.jpg​​​​​​​

Sıfır Komisyon​​​​​​​

Türkiye’nin ATM Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan hizmetlerde herhangi bir komisyon olmayacak. Örneğin daha önce Ziraat Bankası ATM’si üzerinden Halkbank kartınızla nakit çektiğinizde kesintiler ve komisyonlar oluyordu. Fakat yeni projede bu durum olmayacak. Tüm kamu bankalarından sıfır komisyon ve kesinti yapılacak.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.