İlginç Gelenek! Buraya Kıyafetle Girmek Yasak!

İlginç Gelenek! Buraya Kıyafetle Girmek Yasak!

Dünyanın en eski kültürlerinden birine sahip olan Japonya’da oldukça ilginç gelenekler hala günümüzde de var olmaya devam ediyor.

 

Dünyanın en eski kültürlerinden birine sahip olan Japonya’da oldukça ilginç gelenekler hala günümüzde de var olmaya devam ediyor. Bu geleneklerin bazıları yavaş yavaş yok olmaya başlarken; bazı gelenekler ise ilk günkü gibi hala köklü ve dikkat edilir cinsten. Bu bazı kültürlere bağlı kalma hali Japonya’yı her zaman ilginç bir ülke haline getirmekle birlikte bu içerikte bahsedeceğimiz bir gelenek ise oldukça ilginç bir özellik taşıyor.

83c2eaf77d6a30bd707d9df79794b5ad.jpg

Japonya’nın en ilginç kültürlerinden biri olan ve hala çok ciddi şekilde bu gelenek ile halk arasındaki bağ devam etmekte. Onsen olarak adlandırılan Japonların ortak hamamlarında var olan bir gelenek ise size de oldukça ilginç gelecektir. Kaplıca şeklinde olan bu hamamlara kıyafetle girmek kesinlikle yasak. Hala devam eden bu gelenek köklerini devam ettirirken; hamamlarda havlu dahi bulundurmanız yasak kabul ediliyor. Sadece havuzuna değil hamam bölmesine girerken bile kıyafetleri dışarıda bırakmanız gereken bu gelenek hala en ilginç Japon geleneklerinden biri olmaya devam ediyor.

japonya-onsen.jpg

Japonların dinlenmek ve yenilenmek için tercih ettikleri bu Onsen adı verilen hamamların ilginç bir diğer özelliği ise erkek ve kadınlar için ortak bir yer olmasıdır. Çok sayıda kaplıcası bulunan Japonya2da insanlar bu tür yerlere oldukça önem verir ve mutlaka her Japon bu hamamlara giderek; hem yorgunluklarını atmakta hem de kendilerini yenilemektedirler. Bu ilginç geleneği şayet sizde deneyim etmek istiyorsanız, bu bölmenin içine çıplak girmeniz gerektiğini unutmayın. Giderken böylesi bir şok uğramayın diye size bir uyarı yazısı yazmış olalım.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.