Haberler
Trend

Huawei’den şoke eden atak! Amerikan çiplerinden 2 yıllık stok yaptı

Huawei ABD ile olası durumlara hazırlık olarak 2 yıllık çok değerli çipleri stok yaptı!

Amerika’nın pek çok markası var ve son dönemde Trump yönetimiyle birlikte ister istemez gerilim yaşandı. Çinli firmalara yönelik olarak yoğun baskı yapan Amerika, gün geçtikçe baskıya devam ediyor. Kendini korumak isteyen markalardan olan Huawei, daha önceki gibi bir sorunla karşılaşmamak için 2 yıllık çip stoku yapıyor!

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşında ağır etkilenen markalardan biri olan Huawei, bu konuda yeni önlemler almak adına toptan çip siparişi verdi. 5G modem ve alt yapı konusunda çalışmalar yapan marka, ABD hükümetinin tepkilerinin merkezinde yer aldığı için çözümleri de kendi içinde değiştirmeye devam ediyor. Bu yüzden söyleyecek şeyler genellikle ticari kısıtlama yönüne doğru gidiyor. En önemli işlemlerde kullanılacak olan çipleri 2 yıl boyunca yetecek şekilde depolayan Huawei, güncel seçenekleri de beraberinde getiriyor.

Parçalar için ABD üzerine bağlı olarak çalışmalar yapan Huawei, bu konuda bağlantılı firmalarla çalışması gerekiyor ve bu da doğrudan ABD ortaklığı demek. İşlemciler için Intel markası ile ortak çalışan ve programlanabilir çipler ile ilgili de bir üretim bekleyen marka, Xilinx markası ile ortak çalışıyor. Bu konuda yapılacak olan yeni güncellemeleri de merakla bekliyoruz. Özellikle alt yapı konusunda kendine has bir yapıda çalışma üreten Huawei, bu süreçleri çok daha etkili bir şekilde kullanmak istiyor.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu