Haberler
Trend

Huawei YouTube’un Alternatifi Olarak Dailymotion İle Anlaştı

Bir süredir ABD ile ilişkilerini bir türlü eski ritmine çeviremeyen Huawei, YouTube alternatifi olarak Dailymotion ile el sıkıştı.

Ülkemizde de Huawei tarafından hizmet veren video eğlence servisi Huawei Video için Dailymotion ile ortaklık çalışmaları resmi olarak başlatıldı.

Bugün dünya genelinde 150 milyona yakın aktif kullanıcıya sahip olan Huawei Video, bilindiği üzere ilk aşamada İtalya ve İspanya üzerinden faaliyet göstermeye başlamıştı. Aradan geçen süre zarfında geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin de içinde bulunduğu 10 ülkede daha kullanıma sunulan video eğlence platformu, bünyesinde bulundurduğu video içeriklerini genişletebilmek adına yeni arayışlara girmişti. Kapsamlı bir video içerik arşivi oluşturmak isteyen Huawei,  buna rağmen birçok Avrupa menşeili eğlence sağlayıcılarını da bünyesine katmayı başarmıştı. Bu yönde çalışmalarını hızlandıran Huawei Video ile son olarak Dailymotion arasında da işbirliği başlatıldı.

Huawei ile Dailymotion arasında imzalanan anlaşma ile birlikte artık Huawei Video içeriğinde Dailymotion kalitesinde video oynatıcı teknolojileri yer alacak ve video içerik paylaşımı da her iki platform arasında gerçekleştirilecek.

Gerek içerik, gerekse de kalite açısından Huawei Video platformuna değer katacak olan bu ortaklık kullanıcı bazlı düşünüldüğünde oldukça hoş görünüyor. ABD tarafından Huawei modellerine uygulanan ambargo neticesinde YouTube erişiminden uzak kalan Huawei, Dailymotion işbirliği ile kullanıcılarına bu eksikliği hissettirmemiş olacak.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu