Huawei Teknoloji Şirketlerinin Yaptırımı İle Karşı Karşıya!

Huawei Teknoloji Şirketlerinin Yaptırımı İle Karşı Karşıya!

Reuters tarafından yapılan habere göre; teknoloji firmaları teker teker Huawei’ye karşı yaptırım uygulamaya devam ediyor. Bu tip firmaların içerisinde yer alan çalışanların Huawei içerisinde çalışma gösteren kişilerle iletişim kurmalarına sınırlama getirilmesine dayalı bir faaliyet yürütülüyor.

Intel Corp, Qualcomm Inc, InterDigital Wireless Inc, LG Uplus gibi firmaların bu tip bir yol izleyerek; çalışanların resmi bir konuşma dışında görüşmke yapmalarını engelleyen bir süreci devreye soktu. Bunun dışında farklı şirketler de aynı tip yaptırımları uygulamaya devam ederek; Huawei’yi adeta kara listeye aldı.

Facebook

Facebook firması; ilk aşamada yeni Huawei telefonlarına dair ciddi yaptırımlarda bulunacağını söylemişti. Buna bağlı olarak herhangi bir Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının bu marka telefonlara uyumlu olmayacağını belirtimişti. Alınan bu karar eski Huawei modellerini kapsamayacak biçimde kendini gösterecek. Bu kullanıcılar; söz konusu uygulamaları kullanmaya devam ederek; güncellemeleri durumu da görülebilecektir.

Microsoft

Huawei’nin dizüstü bilgisayarlarına dayalı kararlar Microsft tarafından da ele alındı. Microsoft mağazalarından Huawei ürünlerini kaldırmakla işe başladı. Aynı zamanda da Microsft’un Huawei dizüstü bilgisayarlarının Windows lisanslarının kaldırılığ kaldırılmadığına dayalı olarka da herhangi bir hamle yaptığı konusunda da sessizlik kararını bozmadı.

Toshiba 

Japon teknoloji firması Toshiba; Huawei ile aralarında olan yarı iletken madde sevkiyatlarına dayalı olarak var olan sevkiyatlarını durdurmaya dayalı bir hareket içerisinde yer aldı.

Intel

Intel, Huawei şirketi ile olan faaliyetlerini tamamen askıya aldı. Sunucu ve işlemci konusunda destek sağlayan Intel, bu tip ticari faaliyetlerini askıya aldığını belirtti.

Panasonic

Panasonic firması da Huawei ile olan tüm ticari sevklerini sonlandırma kararı aldı. Bu aşamada da Panasonic ile Huawei arasındaki tüm ticari faaliyetlerin sonlandırılması üzerine de ciddi ticari faaliyetlerin ortaya çıktığı da belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.