Huawei İcra Kurulu Başkanı Ren Zhengfei Önemli Açıklamalar Yaptı

Huawei İcra Kurulu Başkanı Ren Zhengfei Önemli Açıklamalar Yaptı

Huawei İcra Kurulu Başkanı olan Ren Zhengfei önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü isim markanın çalışmalarına devam ettiğini söylüyor.

ABD ambargosuna karşı koymakta zorlanmaya başlayan Huawei için olmayacak iddialar ortaya atılmaya başlandı. İddialara göre firma akıllı telefon üretiminden bile çekilme durumuyla karşı karşıya. Önce akıllı telefonlarında kendi işletim sistemini kullanmasının zorunlu hale gelmesi ve Google ile çalışma ortamının kaybolması, sonrasında akıllı telefonları için işlemci üretimini gerçekleştirdiği firmalarla çalışamayacak hale gelmesi, marka hakkında ortaya atılan bu iddiaları güçlendirdi.

Fakat son birkaç aydır piyasada dolaşan bu iddialara yalanlama sonunda geldi. Markanın İcra Kurulu Başkanı olan Ren Zhengfei tarafından konuya ilişkin olarak bir açıklama yapıldı.

Ren Zhengfei: “Huawei Yeni Kahramanlar Yaratabilir!”

İcra kurulu başkanı ilk olarak zorlu bir dönemden geçtiklerini kabul eden açıklamalarda bulundu. Donald Trump'ın keyfi kararları yüzünden sıkıntılı zamanlar geçirildiğini belirten isim, buna rağmen umutlarını kaybetmediklerini ve tam tersi daha fazla çalışmaya başladıklarını söyledi.

Yeni iş ortaklıklarının kurulabileceği ve bu zorlu dönemden çıkılabileceğinin sinyallerinin verilmesi tek başına yeterli gelmedi. Açıklamalarda Huawei'nin diğer Çinli markalar gibi kendi kahramanlarını yaratma potansiyeli içerisinde olduğu da vurgulandı. Çünkü marka bunun için bir ordu kadar insan çalıştırıyor.

cra-kurulu-baskani-olan-ren-zhengfei.jpg

Ren Zhengfei araştırma ve geliştirme bölümünde 90 bin kişiyle beraber çalıştıklarını açıkladı. Her an ambargoları anlamsız kılacak olan yeni teknolojilerin geliştirilebileceği söyleniyor. Bu durumda da Huawei kendi kahramanlarını kendisi yaratmış olacak.

Tabii ki şu an yaşanan zorlu sürecin nasıl bir faturası olacağı da ayrı bir mevzu. Firma hala ABD firmalarıyla çalışma izni alabilmiş değil. İşlemci üretiminde neler olacağı hala net değil ve hala işletim sistemi için Google alternatifi oluşturulamadı. Önce bunların halledilmesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.