Huawei Akıllı Saat Satışlarını Arttırdı

Huawei Akıllı Saat Satışlarını Arttırdı

Şu sıralar Amerika ile girdiği soğuk savaşla gündeme gelen Huawei, bir yandan zor günler geçiriyor olmasına karşın, bir yandan ise kendi alanında büyümeye devam ediyor. Markanın bundan sonraki süreçte akıllı telefon sistemleri için ne gibi değişiklikler düşündüğü hala belli değil ancak gelen haberler marka açısından sevindirici.

Son olarak Huawei akıllı saat satışları için veriler paylaşıldı. Paylaşılan verilerle beraber akıllı saat satışında çok hızlı bir ilerleyiş yakalandığı ortaya çıktı. Saatlerin satışlarının ne kadar artış gösterdiğini ortaya koyan yeni verilere ve detaylara bakalım.

Huawei Akıllı Saat Satışında 3.sıraya Yerleşti

Yeni akıllı saat modelleriyle beraber satışlarında yeniden yükseliş yakalayan marka, 2019 yılı için açıklanan verilere göre %282 artış yakalamayı başardı. Satışlarda elde edilen bu artış, markanın bir anda 3.sıraya yükselmesini sağladı.

IDC tarafından yapılan araştırmalara göre Huawei akıllı saat satışlarında 2019 yılının ilk çeyrek verilerinde çok ciddi bir yükseliş yakaladı. Markanın akıllı saat satışlarının, geçen sene aynı döneme göre %282 oranında artış olması yeni bir rekor. Geçen sene satışlarda 1.3 milyon birimin satıldığı konusunda bilgiler verilmişti.

Bu yıl aynı dönemde satışların ise 5 milyon birim olarak karşımıza çıktığını görüyoruz. 5 milyon birim akıllı saat satışının gerçekleştirilmiş olması, markanın bu alanda bir anda 3.sıraya yükselmesini de sağladı.

Huawei akıllı saat

Samsung ve Fitbit gibi rakipleri geçerek üçüncü sıradaki yerini alan Huawei, Apple ve Xiaomi markalarının ise gerisinde kaldı. Zaten bu konuda Apple’ı geçmek oldukça zor.

Öyle ki Apple’ın akıllı saat satışlarının 12.3 milyon adetle ilk sırada yer aldığı görülüyor. Rakamlara bakacak olursak, akıllı saat satışlarında Apple’ı geride bırakmak pek mümkün değil.

En azından şu an için böyle bir durum söz konusu değil gibi gözüküyor. Tabi ki bir yandan da artış oranı oldukça önemli. Huawei saat satışlarında yakaladığı bu ritmi devam ettirecek olursa, en iddialı rakip olarak karşımıza çıkacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.