HTC Bu Kez Çin'den Çekildi

HTC Bu Kez Çin'den Çekildi

Bir dönemin akıllı telefon liderlerinden biri olan HTC, şu sıralar yeni akıllı telefon modelleri için sınırlı bir çalışma yapmasıyla gündemde. Bir yandan kısıtlı da olsa akıllı telefonlar geliştiren markanın, bir yandan ise pazar çalışmalarına devam ettiğini görüyoruz.

Fakat geçtiğimiz günlerde açıklanan son satış rakamları ve gelir gider durumları, markanın bu konuda radikal bir karar almasına da neden olmuş durumda.

HTC Çin’de Satış Yapmayacak

Elde edilen bilgilere göre gelirlerini bir türlü arttıramayan marka, yeni bir yola gidecek. Akıllı telefon bölümünü zaten Google’a satmış olan HTC, bu karara göre Çin pazarından tamamen çekiliyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olarak değerlendirilen Çin pazarından çekilmesi, HTC için akıllı telefon satışlarını sınırlandıracağı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Hindistan satışlarına da son verdiği açıklanan markanın, şu an için satışlar konusunda düzenlemelere devam edeceği bilgisi var. Bu haberle beraber anlıyoruz ki HTC akıllı telefon devrini yavaş yavaş bitirmiş durumda. Öyle ki markanın aldığı karar sonrasında çok hızlı bir şekilde satışların durdurulduğu açıklandı.

Çin’deki hemen hemen hiçbir mağazada yeni akıllı telefonları ve önceki serilerine ilişkin stokları yenilemediği açıklanan markanın, VR gözlük alanında ilerleyeceğini de ekleyelim. Eğer böyle devam edecek olursa, çok kısa bir süre içerisinde akıllı telefon satışlarının tamamen durdurulduğunu görmek mümkün olabilir.

Markanın bir kez daha zarar açıklaması, tamamen VR gözlüklere yönelmesine neden olacak gibi duruyor. Bu konuda Google’ın kararlarının en olacağı da başka bir merak konusu.

Bundan sonraki süreçte yavaş yavaş HTC akıllı telefonlarını görmek mümkün olmayacak gibi duruyor. Henüz markanın ülkemizle alakalı bir açıklaması olmadığını da belirtelim. Her hangi bir satış engelleme durumu söz konusu olmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.