Herkesin Beklediği 2021 Emekli Zammı Netleşti. Milyonlar Bu Haberi Bekliyordu!

Herkesin Beklediği 2021 Emekli Zammı Netleşti. Milyonlar Bu Haberi Bekliyordu!

Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için 6 ayda bir yapılan zamlar herkesin gündeminde. Bu zamların biride 2021 Ocak ayında yapılacak olan zam. Ekonomik sıkıntı çeken emekliler dört gözle yapılacak zammı bekliyor.

Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için 6 ayda bir yapılan zamlar herkesin gündeminde. Bu zamların biride 2021 Ocak ayında yapılacak olan zam. Ekonomik sıkıntı çeken emekliler dört gözle yapılacak zammı bekliyor. Özellikle Korona virüsün yarattığı olumsuz ekonomik etkilerden dolayı bu zam daha bir önem kazandı. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri geçimlerini ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor. Her yıl 2 defa yapılan zam yine Ocak ayında gerçekleşecek. Zamlar hakkında birçok iddia ortaya atıldı. Belirli rakamlar yazıldı çizildi bunların hepsini unutun gerçeğe en yakın rakam belli oldu.

2.jpg

Korona Virüs den Dolayı Etkilenen Emekliler Zammı Bekliyor

Gerek sosyal medya olsun gerek haber sitelerinde yapılacak emekli maaşı zammı için birçok haber yazıldı. Özellikle iyi rakamlardan bahsedilmesi emekli olan milyonlarca insanı umutlandırdı. Zor zamanlar yaşayan emekliler yapılacak her bir zam onların için büyük bir umut haline geldi. Dünya insanı Korona virüs den etkilendiği kadar Türkiye vatandaşları da Korona virüsünden o kadar çok olumsuz etkilendi. Korona virüs gelişmiş ülkelerden çok gelişmekte olan ülkelerin ekonomisini sarstı. Türkiye’de gelişmekte olan ülkeler arasında yer alıyor haliyle ülkemizde virüs den oldukça kötü etkilendi. Sadece emekliler değil çalışan ve çalışmayan birçok ülke insanı da Korona virüsünden nasibini aldı.

Net Rakam Haberi Geldi

Yapılan bütün zam haberlerini unutun! Yapılan haberlerde emeklilere rekor zam yapılacak bilgisi verildi. Milyonlarca emekli umutlandı. Sözcü gazetesi geçtiğimiz günlerde emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili gerçeğe yakın önemli bilgiler verdi. Gazetenin yazarlarından olan Erdoğan Süzer yazdığı yazıda gerçeğe en yakın zam oranını açıkladı. Süzer, Ocak Ayına yaklaştıkça emekli zamları oldukça merak konusu oldu. Emekliler son derece haklı ekonomik zorluklara birde Korona virüs eklenince illaki emekliler geçinmekte zorlanıyor. YEP beklentileri karşılar da Ocak 2021 de memur emeklilerine  %3 zam SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine ise %4,5 gibi bir zam uygulanacaktır. Yani emekli vatandaşlarımız müjde adı altında yapılan uçuk zamları beklemesin. Maalesef gerçeğe en yakın rakamlar bunlar” diyerek yazısında geniş bir şekilde emekli zammına yer verdi.

Emekliler Kara Kara Düşünmeye Başladı

Sözcü gazetesinin yazarı Erdoğan Süzer’in yazısını okuyan emeklilerin hayali söndü. Oysaki uzun zamandır sosyal medyada iyi bir zam yapılacağı müjde başlıkları altında veriliyordu. Ekonomik olarak geçinmekte zorlanan emekliler büyük bir hevesle zammı bekliyor umutlarını yeşertiyorlardı. Korona virüsünden sonra temel gıdalara olan zamlar emekliyi kara kara düşündürüyor gelecek müjdeli maaş zamlarını beklerken Erdoğan Süzer’in yazısıyla artık kurulan o hayaller suya düştü. Yazının detaylarında Erdoğan Süzer müjde rekor fiyatları veren haber sitelerine çok güvenip umutlanmaması gerektiğinin de altını çizdi. Şimdi emeklilerin içinde ki azda olsa olan umut bu yazıyla kayboldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.