Herkesi Bekleyen Vahim Koronavirüs Tablosunu Tevfik Özlü Açıkladı!

Herkesi Bekleyen Vahim Koronavirüs Tablosunu Tevfik Özlü Açıkladı!

Sağlık Bakanlığı Bilim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüsü ve koronavirüs özelinde mutasyona uğrayan virüsü değerlendirdi. % 70 daha bulaşıcı olan mutasyon virüsüne değinen Özlü, 3. dalgaya dair uyarılarda bulunarak

 

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüsü ve koronavirüs özelinde mutasyona uğrayan virüsü değerlendirdi. % 70 daha bulaşıcı olan mutasyon virüsüne değinen Özlü, 3. dalgaya dair uyarılarda bulunarak kurallara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Mutasyon geçiren koronavirüsün henüz detaylıca bilinmediğini ve sebeple önümüzde bizi nelerin beklediğini bilmediğini ifade eden Profesör Tevfik Özlü, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hiç olmadığı kadar dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. 3. dalganın dünya genelinde de beklendiğini ifade eden Tevfik Özlü’nün bu sözleri ise ürkünç olarak nitelendirildi.

808x697-cmsv2-be076d06-2571-5123-b5f2-0eb3ef700d1f-4670928.jpg

Geçtiğimiz ay İngiltere’de görülen ve hızla dünyada birçok ülkede görüldüğü açıklanan mutasyon virüs Türkiye’de görülmüştü. İngiltere ile ulaşım yollarının kısıtlandığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyon geçiren koronavirüsün Türkiye’de de görüldüğünü ifade ederek bu kişilerin izole edildiğini söylemişti. Hali hazırda böyle bir tehlike devam ederken Tevfik Özlü’nün yaptığı açıklamalar ise daha çok kulak kesilmesi gereken bir açıklamaya dönüşmekte.

 

Prof. Dr. Tevfik Özlü NTV Yayınına Katıldı!

Katıldığı programda koronavirüse dair bazı konulara açıklık getiren Bilim Kurulu Üyesi Özlü, mutasyon üzerine de bazı açıklamalar yaptı. İngiltere’de görülmeye başlanan ve ülkemize de buradan sıçrayan mutant virüs hakkında açıklamalar yapan Özlü, tedbirlerin oldukça önemli olduğunu belirtti. Alınan tedbirler neticesinde sonuç alındığını ifade eden Özlü, bu tedbirlere muhakkak dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Salgında ciddi düşüşlerin olduğunu da sözlerine ekleyen Özlü, hastanelerde ki doluluk oranlarında da ciddi bir azalma yaşadıklarını belirterek, alınan önlemlerin iyi sonuç verdiğine değindi.

 

3. Dalga Bekleniyor!

son-dakika-haberleri-bilim-kurulu-uyesi-tevfik-ozlu-den-korkutan-sozler-daha-kotu-gunlere-gidebiliriz-h1003397-a9247.jpeg

İngiltere’de ciddi bir yükseliş yaşandığını ifade eden Profesör Doktor Tevfik Özlü, mutasyon geçiren koronavirüs % 70 daha bulaşıcı ve İngiltere’de ciddi bir seviyede vaka sayısı bulunmakta. Bu sebeple 3. dalganın beklendiğini belirten Özlü, 3. dalganın da hesaba katılarak tedbirlerin muhakkak her zaman yaşamımızda olmasına dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Mutasyon virüsünün önlerini görmede zorluk çıkardığını ifade eden Özlü, kontrolsüz artışın önlenmesinin gerekliliğine vurgu yaparak, tedbirlerin oldukça mühim olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.