Hemen hesabınızda! Ziraat Bankasından faizsiz kredi imkanı sunuyor. Üstelik 84 ay vadeyle...

Hemen hesabınızda! Ziraat Bankasından faizsiz kredi imkanı sunuyor. Üstelik 84 ay vadeyle...

Korana virüsü nedeniyle yaşanan pandemiden dolayı devlet tarafından verilen destek paketleri hız kesmeden devam ediyor. Devletin açıklanan paket kapsamında 84 ay vadeyle üstelik sıfır faizle 150 bin liraya kadar destek kredisi veriliyor.

Korana virüsü nedeniyle yaşanan pandemiden dolayı devlettarafından verilen destek paketleri hız kesmeden devam ediyor. Devletin açıklanan paket kapsamında 84 ay vadeyle üstelik sıfır faizle 150 bin liraya kadar destek kredisi veriliyor. Devletin yeni “ Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var “ destek paketi adı altında verilen faizsiz kredi imkanını araştırıyorlar. Diğer yandan devletin sağladığı destekten yararlanmak için gerekli olan koşullar belli oldu. Peki bu krediye nasıl başvuru yapılıyor?

150 bin lira faizsiz kredi verilecek, projenin başvuruları bir çok şehirde devam ediyor. Köyümde Yaşaman İçin Bir Sürü Nedenim Var adlı proje kapsamın da milyonlarca insana faizsiz 84 vadeyle 150 bin liraya kadar kredi verileceğini açıkladılar. Proje hakkında şu ifadelere yer verdi; “ Projede; küçükbaş hayvancılığı yapan kişiler ya da daha önceden bu işi yapmış olanlar ahırlarında 6-24 dişi hayvan sayılarının asgari 100 adete tamamlanması, kredi döneminde işletmenin dişi küçükbaş hayvanların sayısı 100 baş altına düşmemesine, banka tarafınca üretici kişilere 150 bin lira kredi kullandırılmasını içermektedir.  Söz konusu olan projedeki koyunların ırkı; Karacabey Merinos, Kıvırcık, Orta Anadolu Merinosu, Anadolu Merinosu”

Proje kapsamındaki başvuru nerede nasıl yapılıyor?

screenshot-24.jpg

Köyde hayat sürdürmek isteyenleri teşvik etmek için başlatılan kampanyadan faydalanmak isteyen kişiler 81 şehirde bulunan Tarım Müdürlükleri şubeleri tarafından kabul ediliyor.

Faizsiz krediden kimler yararlanabilir?

Söz konusu olan krediden yararlanmak için şu şartları sağlamak gerekir;

  • Başvuru yapacak kişi  18 yaşını doldurmuş olması
  • Söz konusu projenin başlama tarihinden itibaren küçük baş hayvancılık yapıyor olması ya da daha önceden yapmış olması
  •  Hayvancılık yapacak kişi işletmesinin bulunduğu yerde ikametgâh ediyor olması gerek
  • Söz konusu olan proje kapsamında alınacak hayvanların kendi işletmesinden çıkmamış olması gerekiyor. Proje kapsamında hayvan satışı yapmış olan kişiler tekrar aynı hayvanlar için projeden yaralanamaz.
  • Proje kapsamında alacağı bütün sürüsünü barındıracak bir kapasitede bir ahıra sahip olmalıdır.

Görülmemiş Kredi

Korana virüsü sebebiyle yaşanan rahatsızlıktan dolayı devlet tarafından verilen destek paketleri hız kesmeden sunulmaya devam ediyor. Devletin açıklanan paket kapsamında 84 ay vadeyle üstelik sıfır faizle 150 bin liraya kadar destek kredisi veriliyor. Devletin yeni “ Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var “ destek paketi adı altında verilen faizsiz kredi imkanını araştırıyorlar. Diğer yandan devletin sağladığı destekten yararlanmak için gerekli olan koşullar belli oldu. 150 bin lira faizsiz kredi verilecek, projenin başvuruları bir çok şehirde devam ediyor. Köyümde Yaşaman İçin Bir Sürü Nedenim Var adlı proje kapsamın da milyonlarca insana faizsiz 84 vadeyle 150 bin liraya kadar kredi verileceğini açıkladılar.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.