Bilim & TeknolojiHaberler
Trend

Havelsan Bariyer İlk Yerli Dijital Güvenlik Ürünü Olarak Yolda!

Havelsan Bariyer yepyeni bir teknoloji harikası ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Türkiye’deki ilk veri sızıntısı ürünü olarak karşımıza çıkan Havelsan Bariyer, uluslararası ve güncel bir çalışma ile çok özel bir yapıda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yüzden de Havelsan başarısı olarak sunuluyor. HAVELSAN genel müdürü Ahmet Hamdi Atalay, bu konuda yaptığı açıklaması ile Türk Silahlı Kuvvetleri için etkili bir duyuru yaptı diyebiliriz. Süreç içerisinde ürün geliştirme çalışmaları yapacak yetkililer, Havelsan bariyer ismiyle bu ürünü ön plana çıkarmaya devam ediyor. Bir nevi siber ürün geliştirme çalışmaları ile hizmet sağlamaya devam ediyor.

Yüksek güvenlik çözümü olarak önemli bir seçenek üreten bu bariyer, ulusal ve uluslararası güvenlik uygunluk sertifikasını tamamladı diyebiliriz. Veri sızıntısı önleme yazılımları arasında etkin bir yere sahip olan bu ürün, EAL 4 sertifikası ile karşımıza çıkıyor. TRTEST ürün uygunluk sertifikasını kazanan ilk ürün oluyor. Siber güvenlik konusunda önemli bir yere sahip olması, dijital dünyanın nimetlerini karşımıza çıkarmaya devam ediyor. TRTEST değerlendirme çözümleri ile gayet etkili olacak olan bu ürün, kriterlerini de tamamlayarak güçlü bir yere ulaşmış durumda.

Son yıllarda karşımıza çıkan kitlesel sorunlar, herkesi etkileyen bir yerde çözüm üretiyor ve bu durum üzerine çalışılıyor. Bu bariyer durumu ilk güvenlik ürünü olduğu için dijital olarak da oldukça çok kişiye ulaşacak gibi görünüyor. En azından hack vakalarında organize edilen bu ürün, bakalım nasıl bir çözüm sağlayacak.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu