Google Kamera için Yeni Güncelleme Yayınladı

Google Kamera için Yeni Güncelleme Yayınladı

Google’ın uygulamaları ve servisleri yenilenmeye devam ediyor. Son olarak Google Kamera uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlanacağı duyurulmuştu. Kısa süre önce yapılan duyuru sonrasında nasıl bir yenilik geleceği konusunda meraklı bekleyiş başlamıştı.

İşte dün itibariyle meraklı bekleyiş son buldu. Google Kamera uygulaması için 6.2 sürümü duyuruldu. Yeni sürümle beraber kamera uygulamasına yeni özellikler eklenmiş oldu. Hemen yeni gelen özelliklerden söz edelim. Bakalım güncelleme neler sunuyor?

Google Kamera Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Yeni güncellemenin getirdiği ilk yenilik HDR+ özel modu oldu. Bu mod sayesinde HDR çekimlerde fotoğraflar çok daha hızlı olarak işleniyor. Fotoğrafların daha hızlı olarak işlenmesi, netlik konusunda daha başarılı sonuçların sunulmasını sağlıyor. Hem daha kaliteli çekimler elde edilirken hem de daha kısa sürede netleme sunulmuş oluyor.

Bunun dışında gelen en önemli yeniliklerden bir diğeri de karanlık mod özelliği. HDR+ özel modunun dışında kalan bu özellik, karanlık bir ortama girildiği zaman ya da gece saatlerinde kamerayı açtığınız zaman devreye giriyor.

Adından da anlayacağınız gibi karanlık mod sayesinde ekrandaki beyaz ışık etkisi kaldırılıyor. Ekranda beyaz ışığı kaldırılmasıyla tamamen siyah bir temaya geçiş yapılıyor ve böylece gece kullanımlarında çok daha rahat çekim yapabiliyorsunuz.

Google Kamera

Gece moduyla beraber kullanıma giren karanlık arka temanın pil tasarruf moduyla beraber de kullanıma girdiğini ekleyelim. OLED ekranlarının kullanıldığı akıllı telefonlarda siyah temanın pil tasarrufu sağlaması, Google için önemli bir ilham kaynağı olmuş gibi gözüküyor. Pil tasarruf moduna geçiş yapılması sonrasında karanlık temaya geçilmesinin nedeni de tam olarak bu.

Güncellemenin tüm bu yeniliklerle beraber şu an için Pixel akıllı telefonlarına yayınlandığına belirtelim. Pixel modelleri için yayınlanan güncellemenin, kısa süre sonra tüm cihazlara gelmesi bekleniyor.

Google Kamera uygulamasını kullanan cihazlar için gelen güncellemenin, bazı mini düzenlemelerinin olacağını da eklemeden bitirmeyelim. Genel iyileştirmeler ve hata düzenlemeleri de bu sürümle beraber kullanıma girmiş olacak. Genel performans iyileştirmelerinin ne kadar beğeni toplayacağı ise testlerden sonra ortaya çıkacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.