Gazi Kendisine Verilen Tazminatı Geri Çevirdi

Gazi Kendisine Verilen Tazminatı Geri Çevirdi

Ağrı ilinde görevini uzman jandarma olarak yapan 44 yaşındaki asker Çavuş Cengiz Erduran geride bırakılan günlerde bir terör saldırısına uğradır. Bu olay sonrasında gazi unvanı alarak hayatına farklı bir şekilde devam etmeye başladı.

Ağrı ilinde görevini uzman jandarma olarak yapan 44 yaşındaki asker Çavuş Cengiz Erduran geride bırakılan günlerde bir terör saldırısına uğradır. Bu olay sonrasında gazi unvanı alarak hayatına farklı bir şekilde devam etmeye başladı.

Karakola Bomba Attılar

Ağrı'nın Doğu Bayezıd bölgesinde bulunan Karabulak köyü jandarma karakoluna bölücü terör örgütü tarafından saldırı düzenlendi. Bu saldırı sonrasında Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Erduran yara alıp gazi oldu. Cengiz Erduran yaşananların ardından devlete karşı hem maddi hem manevi tazminat davası açtı. Düzenledikleri bombalı saldırının üzerinden tam 5 yıl geçti. Cengiz Erduran'ın açtığı davada mahkemenin isteği ile bilirkişi raporuna göre 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruş lira verilmesi kararı alındı.

Tazminatı Geri Çevirdi Tebrikler Yağdı

5 yıl önce bölücü terör örgütünün düzenlemiş olduğu bombalı saldırıda Jandarma Karakolu'nda yaralanan jandarma uzman çavuş Cengiz Erduran açmış olduğu maddi ve manevi davayı kazanmış mahkeme kararınca kendisine 1 milyon 679 bin866 lira 71 kuruş ödenmesi gerektiği kararı verilmişti. Ancak Cengiz Erduran bu parayı almaya vicdanının el vermediğini devletten bunu alarak içinin huzursuz olacağını belirterek tazminatı geri çevirdi. Yapmış olduğu bu feragat ile Türk toplumuna büyük bir örnek teşkil eden Uzman Çavuş Cengiz Erduran' a ülkenin her tarafından tebrikler yağıyor. Gazi Cengiz Erduran ile alakalı sosyal medyada çok fazla paylaşımda bulunan hesaplar gündeme gelmektedir. Hesaplarda yapılan 'Helal sana, Sen bizim onurumuzsun, helal et hakkını, gerçek Vatan seferlik böyle olur' şeklinde yorumlar paylaşıldı.

Bazı Yorumlarda Duygu Yoğunluğu Yaşadım

Jandarma uzman çavuş Cengiz Erduran bazı yorumlarda aşırı duygulandığını ve bu vatanın insanının başka hiçbir memlekette bulunamayacağını, yaptığı davranışın ne kadar isabetli bir karar olduğunu farkına vardığını ifade etti. Bazı yorumlarda gözyaşlarını tutamadığını ifade etmekten de kaçınmadı.

Meğer O Gazi Kirada Oturuyormuş

Bölücü terör örgütünün saldırısından sonra mahkeme kararı ile kendisine 1 milyon küsür tazminat verilmesinin kararlaştırılmasının ardından o parayı almayı kendisine yakıştıramadığını ve vicdanına sığdıramadığını söyleyerek ödenecek tazminatı geri çeviren Gazi Cengiz Erduran'ın kiralık bir dairede oturduğu ve emeklilik aylığı ile ailesini geçindiriyor olması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.