Evde Bakım Maaşı Hangi İllerde Yatırıldı?

Evde Bakım Maaşı Hangi İllerde Yatırıldı?

Evde bakım maaşı hangi illerde yatırılmaya başlandı? Evde bakım maaşları ne zaman yatırılacak? gibi soruların cevabını merak eden vatandaşlar için gerekli detaylar haberimizin içeriğinde yer alıyor.

 

 

Evde bakım maaşı hangi illerde yatırılmaya başlandı? Evde bakım maaşları ne zaman yatırılacak? gibi soruların cevabını merak eden vatandaşlar için gerekli detaylar haberimizin içeriğinde yer alıyor. 12 Ocak tarihi itibariyle evde bakım maaşları yatan iller şöyle.

para-77.jpg

Evde bakım maaşı Türkiye’de en çok ihtiyaç duyulan yardımlardan bir tanesi olmakla birlikte, bazı dönemlerde ödemelerin yapılması biraz gecikebilmekte veya belirtilen tarihten önce yatabilmektedir. İşte bu sebeple evde bakım maaşı alan vatandaşlar internet üzerinden bu maaşların ne zaman yatırılacağını merak etmekteler.

 

Evde Bakım Maaşı Nedir? Kimler Alıyor?

Evde bakım maaşı ihtiyaç sahibi kişilere, yatalak veya hasta kişilerin evde bakımını üstlenen vatandaşa verilmektedir. Genellikle bu bakım işini üstelenen kişi birinci derece akrabalardan olmakla birlikte uzak akrabalarda olabilmektedir. Evde bakıma ihtiyacı olan kişinin ihtiyaçlarını giderebilmek adına ona bakan kişinin rahat ettirilmesi fikri ile aylık yapılan ödeme tutarına bu anlamda evde bakım maaşı denmektedir.

para-102.jpg

Evde yatalak, hasta veya kendisine bakamayacak kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve bu doğrultuda bu işi üstlenen kişinin böyle bir ihtiyaç duyması halinde alınabilecek olan evde bakım maaşını alabilmek için gerekli bazı şartlar ise şöyle; bu kişinin emekli veya sigortalı olmaması, evde bakıma ihtiyaç duyan ve bakıma ihtiyaç duyduğu tescillenmiş birinin olması gibi kriterler yeterli olmaktadır.

 

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar ve Ne Zaman Yatırılmaktadır?

Evde bakım maaşları 2021 yılı itibariyle 1657 TL olmaktadır. Her ay düzenli olarak yatırılan bu maaşların günleri bazen farklılık gösterebilmektedir. Girilen ayın ikinci haftası ile birlikte şehirlere göre yatırılan evde bakım maaşı bu sebeple değişiklik gösteren günlerde ödenebilmektedir.

 

Hangi İllerde veya Hangi İlde Evde Bakım Maaşı Yatırıldı?

12 Ocak 2021 günü ile birlikte bazı illerde başlaması beklenen evde bakım maaşları için maaşların hangi illerde ve ne zaman ödeneceğini sorgulayan vatandaşlar için henüz herhangi bir ilde ödemenin yapılmadığını söyleyebiliriz. Bu hafta içi bazı illerde ödemelerin yapılması beklenirken, gerekli detaylar veya ödemeler durumunda duyuruları haber sitemizden bulmanız mümkün olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.