Erkek Çocuğu Olanlara Faizsiz 50 Bin TL Kredi Verilecek! Başvurular Başladı!

Salgın döneminde ekonomik olarak zorluk yaşayan vatandaşlar için kamu bankaları harekete geçerek yeni bir kredi kampanyasını duyurdu. Kredi kampanyasından çocuğu olanların yararlanabileceği ifade edildi.

Ülkemizde hala devam eden koronavirüs salgını ekonomiyi çok ciddi şekilde etkiledi. Birçok sektörde işler dururken bu sektörlerde çalışan vatandaşlar da maddi anlamda oldukça zorlandıkları bir dönemin içinden geçiyorlar. Devlet maddi olarak zor durumda olan vatandaşlara çeşitli yollardan yardım yapmaya devam ediyor. Devletin yardımlarının yanı sıra kamu bankaları da maddi olarak zorluk çeken vatandaşlar için özel kredi kampanyalarını hayata geçirerek yardımcı olmaya çalışıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bu doğrultuda yeni bir kredi kampanyasını hayata geçirdiklerini duyurdular. Bankalar çocuğu olan vatandaşlara 50.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteği sunacağını duyurdu. Bankaların sunduğu faizsiz 50.000 TL’lik kredinin başvuru şartları nelerdir? Kimler yararlanabilir?

dogum-borclanmasi-icin-kredi-veren-bankalar.jpg

Salgın 1 yıldan uzun süredir ülkemizde etkisini sürdürüyor. Özellikle özel sektör çalışanları kısıtlamalarda iş yerlerinin kapalı kalmasından dolayı büyük bir zorluk çekiyorlar. İş olmadığı için gelir elde edemeyen bu vatandaşlar her fırsatta borçlarının arttığını ve yeni yardım kampanyalarını beklediklerini dile getiriyor. Devlet bu vatandaşlar için çeşitli yardımlar sağlıyor, ayrıca kamu bankaları çocuğu olanlara 50.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteği sağlayacağını ifade etti. Bu kredi desteğini duyan vatandaşlar kredinin özelliklerini, başvuru şartlarını ve kimlerin krediye başvurma hakkı olduğunu merak etmeye ve araştırmaya başladı.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kamu bankalarının sunmuş olduğu 50.000 TL faizsiz krediye başvuru şartları da açıklandı. Bankaların aradığı şartların en başında 18 yaşını doldurmuş olmak ve çocuğa sahip olmak ayrıca bankaların kara listesinde yer almamak, kara listede yer alan kişilere kredi verilme olasılığı oldukça düşük. Bunlara ek olarak borcu olmaması, eğer borcu varsa da taksitlerini aksatmadan düzenli bir şekilde ödemek. Bankaların aradığı en önemli şartlardan bir tanesi de kredi puanıdır, kredi kullanacak yeterli kredi puanına sahip olmak.

Bu doğrultuda başvuru yapacak olan kişinin 18 yaşından büyük olması ve çocuğunun 18 yaşından küçük olması gerekiyor, başvuru yapan kişinin birden fazla çocuğu varsa her çocuğu için ayrı ayrı başvuru gerçekleştirebilir. Başvurular banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

18-yas-altinda-cocugu-olana-50-bin-tl-kredi-mujdesi2.jpg

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Kamu bankalarının salgın döneminde faizsiz bir şekilde 50.000 TL kredi vermesi vatandaşlarda büyük ilgi uyandırmış durumda, bazı vatandaşlar bu kredi desteğinin hangi bankalar tarafından verildiğini araştırmaya başladı. Salgın döneminde bu kredi desteğini kamu bankaları yani Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank sunmaktadır. Yukarıda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan kişiler bu bankaların internet şubeleri, mobil uygulamaları ve müşteri hizmetleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın resmi internet sitelerini kullanabilirsiniz.