Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bayram ikramiyeleri yattı mı?

Bugünlerde en çok merak konuları arasında emekli ikramiyelerinin yatıp yatmamasıdır.

Bugünlerde en çok merak konuları arasında emekli ikramiyelerinin yatıp yatmamasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftada emekli ikramiyesi ile alakalı 1.100 lira açıklamasını duyurmuştu ve bütün emekliler ikramiyelerin yatacağı günü merakla bekliyorlardı. İşte emekli ikramiyeleri ile ilgili bütün ayrıntılar...

screenshot-31.jpg

Emekli ikramiyelerinin yatıp yatmadığı konusunda sabah saatlerinden itibaren araştırma yapmaya başlandı. 13 milyondan daha fazla kişiye ödenen emekli ikramiyesi ödeme tarihleri geldi çattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “ SSK emeklileri 6 Mayıs, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklileri de 7 Mayıs’ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatacaktır” dedi. Sabah saatlerinde insanlar hesaplarını kontrol etmeye başladılar.

Emekli ikramiyesini kimler alacak?

screenshot-32.jpg

SGK tarafından yaşlılık, malullük, vazife malullüğü, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik ödemesi alanlara ödenecektir. Ayrıca SGK’dan aylık alan; gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular, şehit yakınları, muharip gazileri ve terörden zarar gören sivil vatandaşlarla bu kişilerin hak sahibi olanlara verilecek.

Tam kapanmada bayram ikramiyesi ve maaşlar nasıl çekilecek?

screenshot-34.jpg

Emekli ikramiyelerini alacak kişiler tam kapanma döneminde 3 ila 15 Mayıs’ta ikramiye ve maaş ödemeleri için Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanacak takvim ve sürelere uyarak, T.C kimlik numarası ya da diğer usullere göre açıklanacak süreler içinde kendi grubuna denk gelen zamanı kullanmak, maaş ödemesinin yapılacak olan bankanın evlerine en yakın şubesine gidep gelme ve zaman kuralına uygun davranarak bankalara ve ATM’lere gidebilecekler.

6 ila 12 Mayıs arasında banka çalışma saatleri

screenshot-33.jpg

Yapılan açıklamalara göre;

“ Bankaların emekli maaşı ve ikramiye çekecekleri günlerde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul etme saatleri 6,7,10 ve 11 Mayıs da 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, 12 Mayıs’ta saat 9.00-12.30 olarak belirlendi. Diğer günler de ise banka şubeleri 10.00-16-00 saatlerinde hizmet vermeye devam edecektir” ifadelerine yer verildi.