Bilim & TeknolojiHaberler
Trend

Elon Musk Tesla İle Şu Sıralar Parayı Kırıyor, Tam 775 Milyon Dolar!

Elon Musk, teknolojik girişimleri ile bilimsel girişimleri birleştirdiği Tesla sayesinde parayı kırmaya başladı!

2018 yılında yapılan anlaşma ile kendini ön plana çıkaran Elon Musk, özellikle kurucusu olduğu Tesla’dan büyük paralar kazanmaya başladı. Şirketten düşük fiyata hisse senedi almaya hak kazanan Elon Musk, 775 Milyon Dolar kar elde edecek! Musk elde ettiği kar ile Tesla üzerinde çok daha fazla hisse almak istiyor.

Yapılan anlaşmalara göre oldukça hızlı bir şekilde yükselen Elon Musk, özellikle 10 yıllık plan dahilinde büyük bir yükselme düşünüyor. Şirketten maaş almayarak tamamen operasyonel hedeflerine odaklanan Musk, yaklaşık 1.7 milyon Tesla hissesi almaya hak kazanacak gibi görünüyor.

Yapılan anlaşmalara ve çalışmalara ABD üzerindeki menkul kıymetler borsası ve komisyonu yaptığı açıklamaya göre Elon Musk hedefleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Musk şirketten 1,69 milyon hisse almaya hak kazandı diyebiliriz. Musk 12 farklı hedef üzerinde durmuş ve 10 sene içinde bu hedefleri yerine getirmeye çalışıyor. Bu yüzden de toplamda 20,3 milyon hisse senedini belirlenen bir ücrete almak isteyen Musk, bu konuda borsa değeri yükseldikçe Tesla ile ilgili kazancını da artırmayı planlıyor.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu