EBA Sistemi Önümüzdeki Sene Devam Edecek

EBA Sistemi Önümüzdeki Sene Devam Edecek

EBA'nın devam edip etmeyeceği merak konusu olmuştu. Sistem ilk etapta başarılı bulunmuş olsa da önümüzdeki sene de devam kararı alındı mı?

Koronavirüs salgınının devam etmesi, günlük hayata ilişkin birçok alışkanlığı değiştirdi. Okulların iptal edilmesi ve uzaktan eğitime geçilmesi ise salgının en ses getiren önlemi oldu. Salgın başladığı günden itibaren okullar tatil edildi ve EBA sistemine geçiş yapıldı.

Uzaktan eğitim sistemi, birkaç aydır devam ediyor ve sistem oldukça başarılı bulundu. Hem öğrenciler için hem de eğitimciler için başarılı olan sistemin bundan sonraki süreçte nasıl işletileceği konusunda açıklamalar gecikmedi.

EBA Önümüzdeki Yıl Tam Gaz Yola Devam Edecek

Merak edilen soruları açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Okulların yeniden açılması için belirledikleri sürenin 31 Ağustos olduğunu söyleyen bakan, EBA için merak edilen soruyu da yanıtladı.

Buna göre önümüzdeki eğitim yılı döneminde de uzaktan eğitim devam edecek. Hem yüz yüze standart haline gelen eğitim devam edecek hem de uzaktan eğitim uygulanması kullanımda olacak.

eba.jpg

Önümüzdeki yılda uzaktan eğitim sürecinin devam edecek olması, eğitimde bazı sistem değişikliklerinin olacağını işaret ediyor. Bu sistem ilk kez denenmesine rağmen başarılı oldu.

Önümüzdeki sene devam kararının alınmasındaki ana neden de zaten bu başarı. Yine başarılı bir sürecin işlemesi, uzaktan eğitimin kalıcı hale gelmesini de sağlayacaktır. Yeni eğitim öğretim sürecinde, değişen yapıyı izleyip göreceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.