Devletten Kefilsiz Ve Teminatsız 100 Bin TL Kredi İmkanı

Devletimiz tarafından verilmiş ilan Kredi Destek Fonu üzerinden verilmiş ilan destek ile kredilerden kefil, teminat ve dosya masrafı gibi ücretler talep edilmemektedir. Korona virüsü salgını sebebiyle sürecin içinde nakit ihtiyacı olan vatandaşlar

Devletimiz tarafından verilmiş ilan Kredi Destek Fonu üzerinden verilmiş ilan destek ile kredilerden kefil, teminat ve dosya masrafı gibi ücretler talep edilmemektedir. Korona virüsü salgını sebebiyle sürecin içinde nakit ihtiyacı olan vatandaşlar kredilere ilgi rekor oranında artış göstermektedir.

Devletimiz tarafından Kredi Garanti fonu üzerinden sağlanacak an destek ile kredisinde kefil veya teminat gibi dosya masrafı gibi ücretler de talep etmeden bir çok banka bu şartlarla kredi vermesi beklenmektedir.

screenshot-87.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın yapmış olduğu açıklama ile sağlanmış olan tam kapanma süreci içinde KOSGEB aracılığı ile küçük işletmeler 100 bin liraya kadar sağlanan 3 yıl geri ödemesi olamadan faizsiz kredi verileceğini söyledi.

Küçük veya orta ölçekli işletmeleri korumak amacı ile faaliyet alanı ise imalat sektörünün destek amacı ile kredi verileceğini sundu. Pandemi döneminde etkilenen hizmet ve turizm sektörüne sağlanmış olan hizmet ve turizm sektöründe ise destek amacı altında ciro kaybı yaşayan ve daha fazla kaybetmemek amacı ile işletmelere 100 bin liraya kadar 36 aylık vadeyle ödemesiz kredi desteği sunuyor.

Devletten Büyük Fırsat

screenshot-88.jpg

Verilecek olan bu kredinin renk amacı olarak işletmelere sağlanacak olan istihdamı artırmak amacıyla, işletmeleri ayakta tutmaktadır. Kredi şartları arasında kredi notunun yüksek olması ve kişinin her hangi bir vergi borcunun bulunmaması ve kredi alacak vatandaşın sigorta primlerini tam ödemiş olması gibi şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar için vatandaşlardan itiraz talepleri gelmektedir.

Devlet tarafından kredinin şartlarına karşı yeniden değerlendirmeye alındı. 21 Mayıs tarihinde sona erecek olan KOSGEB kredisi için düzenleme yapılmasının ardından başvurular tarafından vatandaşlara duyurulacaktır. Başvurularda bulunacak olan vatandaşlar e devlet üzerinden KOSGEB başvuru ekranına giriş yaparak başvurularını buluna bilirler.

Tam kapanmanın sona ermesi sonucunda normal döneme hazırlanmak ve işletmelere istihdam sağlamak ve bu istihdamı korumaya yönelik krediler verilmektedir. KOSGEB aracılığıyla bu kredilerin hızlı desteği ile 100 bin liraya kadar 36 ay vadesi ve ödemeli faizsiz kredi imkanını sunmaktadır. Bu krediler işletmelerin 2917 yılından bu yana faaliyet göstermesi şartıyla verilmektedir. İstihdamı korumak ve artırılması bakımından kredi 500 bin liraya kadar çıkabilir ve her çalışan için 100 bin liraya kredi imkanı sunar.

screenshot-86.jpg

Kredinin şartlarının ağır olduğunu söyleyen vatandaşlar itiraz neticesinde devlet Kredi koşullarının tekrardan değerlendirmeye aldığını duyurdu. Değerlendirme yapılarak koşulların tekrardan belirlenmesi durumunda 21 Mayıs olan son başvuru tarihi tekrardan düzenlene bilir.