Devlet halkına yardıma devam ediyor! Bu Yardım Herkesi Mutlu Edecek

Devlet halkına yardıma devam ediyor! Bu Yardım Herkesi Mutlu Edecek

Mart ayı için kısa yatırım parasının hesaplara yatıp yatmaması halk tarafından büyük merakla uyandırıyor.

Mart ayı için kısa yatırım parasının hesaplara yatıp yatmaması halk tarafından büyük merakla uyandırıyor. Korona virüs kapsamında yüzlerce insan kısa çalışma parası aldı. Mart ayına girmemizle birlikte Şubat ayının kısa ödeneğinin yatıp yatmaması merak ediliyor. Peki, KÇÖ ne zaman hesaplar da olacak?

Mart ayının KÇÖ’ nin hangi vakit hesaplarda olacağı halkın en büyük merakları arasında. Millet bu konuda araştırmalar yapmaya başladı. Korona virüsten dolayı başvuruların 31 Mart 2021 süresine kadar çekildiği söylenmişti. Peki, bu para ne zaman yatacak? Kısa Çalışma Ödeneği almaya hak kazanan kişilerin ödemesi Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla ödenmektedir.

KÇÖ Ödemeleri Nasıl Yapılmaktadır?

screenshot-9.jpg

İş yerleri kısa çalışan ve Kısa Çalışma Ödeneği almaya uygun vatandaşların aylıklarının belli bir bölümünü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla hesaba yatırılmaktadır. Bu halka yatırılan paralar İşsizlik Sigortası yardımından karşılanmaktadır. Kısa Çalışma Ödeneği için İŞKUR’ a banka hesap bilgilerini bırakan kişilere 5 Mart 2021 tarihinde paraları hesaplarında olacaktır. Eğer İŞKUR’ a banka hesap bilgilerini bırakmayan kişiler varsa onlar da ödemelerini kimliklerini de alarak PTT ye gitmeleriyle alacaklardır.

Peki, bu Kısa Çalışma Ödeneği vatandaşın hesabına ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk her ay bu konuyla ilgili gerekli açıklamayı yapmaktadır. Bu ayın paraları da 5 Mart 2021’ de ödenmesi bekleniyor.

Yatırılacak olan paralar vatandaşların banka hesap bilgilerine yatacaktır. İban bilgileri olmayan kişilerin paraları PTT aracılığıyla verilmektedir.

Kısa Çalışma Ödeneğinde son zaman ne zaman?

screenshot-10.jpg

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçenlerde son dakika açıklaması yaparken Kısa Çalışma Ödeneğinin ne zaman biteceğini bildirdi. Kovid-19 ‘ dan dolayı halkına bu ücretin tekrardan ne zaman yatacağını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan , “ paraların yatacağı zamanın son defa mart ayına çekiyoruz” dedi

KÇÖ’ uzatıldı…

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsten dolayı alınan önlemlerden etkilenen sektörler başta olmak üzere zor durumda olan esnafların var olduğunu da belirterek, 311 milyar lirayı göre destek bu zor zamanlar az da olsa azaltmanın gayretin de olduklarını belirtti.

Sosyal yardım desteği nakdi 53 milyar lirayı gördüğünü ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, ‘ Kısa Çalışma Ödeneğinin zamanını son kere mart ayı sonlarına, 2021 senesi asgari ücretindeki artışa göre yardımın 17 Mart tarihine kadar çektik.” Dedi.

 

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.