Devlet destekli kafe, restoran, lokanta çalışanlarına 1.500 tl destek başvurusu  nasıl yapılır?

Devlet destekli kafe, restoran, lokanta çalışanlarına 1.500 tl destek başvurusu nasıl yapılır?

Geçtiğimiz günler de yapılan Kabine Toplantısının ardından Ülkemizin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, tarafından verilen kararla kafe, restoran, lokanta çalışanlarını ilgilendiren bir müjde ile geldi.

 

Geçtiğimiz günler de yapılan Kabine Toplantısının ardından Ülkemizin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, tarafından verilen kararla  kafe, restoran, lokanta çalışanlarını ilgilendiren bir  müjde ile geldi. Korona virüs salgınıyla bu dönemde  maddi anlamda sıkıntı yaşayan ve bu durumdan olumsuz etkilenen çalışanlara nefes aldıracak yeni bir destek paketi ile gündeme geldi.

Kafe, restoran, lokanta çalışanlarına kişi başı 1500 TL ödeme yapılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeme ve içme sektöründe  çalışan vatandaşların arayışa geçirdi. Peki ya  Kafe, restoran ve lokanta çalışanların vatandaşlara 1500 TL destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Kafe, restoran, lokanta çalışan bireylere 1500 TL destek başvurusu ne zaman yapılacak? E Devlet tarafından sorgulama açıldı mı?

screenshot-48.jpg

Vatandaşların güncel olarak yakından takip ettiği kafe, restoran, lokanta çalışanlarına sağlanacak olan 1,500 TL destek başvurusu günden güne büyük ilgi görmektedir. Yeme ve içme sektöründe olan çalışanların büyük ilgiyle takip ettiği 1,500 TL destek ödeneğinin detayları belli oldu. Kafe, restoran, lokanta sektöründe çalışanların 1500 TL lik destek başvurusu şartları nelerdir, başvurlar nasıl yapılır? Kafe, restoran, lokanta sektöründe çalışanlarına 1500 TL destek ödeneği başvurusu ne zaman yapılacaktır?

KAFE, RESTORAN, LOKANTA SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLARINA 1500 TL DESTEK BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ 2021 yılı ile beraberinde  korona virüsü ve  normalleşme süresi içinde ücretsiz bir  şekilde  izin kullanılması kapsamında sigorta primlerinden yararlanamayan vatandaşlara lokanta ve kafe sektöründe çalışanlarımızın da primlerini  üstlenerek  ayrıca bu sektörde çalışanlara  kişi başı 1500 lira nakdi ödeme ödeneği  yapacağız.” Şeklinde ifade kullandı.

BAŞVURU NEREYE YAPILACAK?

Yakından takip edilen  konuyla ilgili  desteğin başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak.

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Yakından takip edilen desteğe Kafe, restoran, lokanta sektöründe çalışanlarına 1500 TL destek başvurusu ile ilgili tarihler belirlendiği takdirde konuyu haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.