Devlet Bankaları Harekete Geçti! Başvuru Yapan Herkese Şartsız 3.000 TL Verilecek!

Ramazan Bayramı’na günler kala kamu bankaları harekete geçti, vatandaşların acil nakit ihtiyacını karşılamak için şartsız kredi desteği sağlanacağı açıklandı.

Ülkemizde 17 Mayıs’ta sonra erecek olan tam kapanma bu yıl Ramazan Bayramı’nı da içine alıyor. Tam kapanma sürecinde üretim, tedarik, lojistik ve imalat sektöründe yer almayan birçok meslek kolu yasak kapsamına dahil edildi. Bu mesleklerde çalışanlar, işe gidemedikleri için nakit sıkıntısı çektiklerini dile getiriyorlardı. Bayram öncesinde vatandaşlara yardımcı olmak için kamu bankaları harekete geçti ve şartsız kredi desteği sağlayacağını duyurdu.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, bayram öncesinde vatandaşlara 3.000 TL kredi desteği sağlayacağını açıkladı. Vatandaşlar şubeye bile gitmeden SMS ile kolayca başvurusunu yapabilecek, kredisi hesabına yansıtılacak. Kredinin aylık geri ödeme tutarı 160 TL olacak ve 36 ay vade ile ödenmesi mümkün olacak.

Salgın döneminde evde kalan ve çalışamadığı için gelir elde edemeyen vatandaşlar için hayata geçirilen bu kredi desteği, zor durumda olan vatandaşlar için adeta ilaç olacak. Bankalar şartsız ve kefilsiz, başvuran herkese 3.000 TL vereceğini duyurdu. Bankalar geri ödemlerde de zorluk yaşanmaması için aylık geri ödeme tutarını 160 TL olarak belirledi.

Koronavirüs salgını ülkemizde ekonomiyi çok ciddi şekilde etkiledi. Vakalar yüksek olduğu için uzun bir süredir hizmet veremeyen iş yerlerinin sahipleri ve çalışanları bu zorlu süreci aşmak için yeni destek paketleri beklediklerini sürekli dile getiriyorlardı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu zorlu süreçte vatandaşlara olan desteğini sürdürme kararı aldığını duyurdu, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların nakit sıkıntısını bir nebze de olsa gidermek için 3.000 TL’lik bayram kredisini devreye aldı. Vatandaşlar söz konusu krediye başvuruları SMS üzerinden yapabilecek. Kredi geri ödemleri faizsiz dönemin yanı sıra 3 ay geri ödemesiz dönem fırsatı da olacak.

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu 3.000 TL’lik krediden yararlanmak isteyenler, KREDİ T.C. kimlik numarası ve aylık gelirini yazarak 5724’e SMS mesaj göndererek kredi başvurusunu gerçekleştirebilir. Başvurular kısa bir süre içinde değerlendirilip sonuçlandırıldıktan sonra vatandaşların hesabına 3 bin TL aktarılmaktadır.

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredide limit 3 bin TL ile 125 bin TL arasındadır, kredinin vade süresi ise 3 ay ve 36 ay arasındadır. Uygun faiz oranları ile sunulan kredi desteğine SMS üzerinden hızlıca başvurabilirsiniz.