Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan destek tutarlarını güncelledi! Artık Herkes Alabiliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan işletmelere, çiftçiye ve esnafa yönelik olarak yapılacak büyük destek paketlerini açıkladı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “ Esnafa yönelik olarak yapılan destek paketleri kapsamınca, pastane, internet cafe, kahvehane gibi se

Cumhurbaşkanı Erdoğan işletmelere, çiftçiye ve esnafa yönelik olarak yapılacak büyük destek paketlerini açıkladı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “ Esnafa yönelik olarak yapılan destek paketleri kapsamınca, pastane, internet cafe, kahvehane gibi sektörlerde faaliyet gösterenlere 5 bin lira, tamirat, bakım onarım, hırdavatçı gibi sektörlerde faaliyet gösterenlere ise 3 bin lira karşılıksız olarak hibe desteği verileceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a camiamız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı. Çiftçilerden de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür mesajları geldi...

Ülke genelinde yaşanan korona virüsü mücadele dönemindeki kısıtlamalardan dolayı zorluk çeken esnaf ve sanatkarlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeyle toplam 4 milyar 622 milyon TL’lik karşılıksız desteği memnuniyetle karşıladılar.

screenshot-20.jpg

Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde yapılan kabine toplantısının sonrasında halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki grup şeklinde 1 milyon 348 binden fazla esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon TL’lik kaynağın karşılıksız olarak verileceğini bildirdi.

“ Güzel fiyat, beklediğiniz fiyatın üzerinde”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Çetindağ açıklamada bulundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’de yapmış olduğu toplantı sonrasında vatandaşa seslenen Erdoğan’a çiftçiler için açıklamış olduğu destekler için teşekkürlerini sundu.

Sert ekmeklik buğday alım fiyatının tonunu 2 bin 250 TL’ye, arpa alım fiyatının ise 1750 TL’ye çıkartılmasını sevinçle karşıladığını söyleyen Hacı Çetindağ, " Güze fiyat, beklediğimiz fiyatin üzerinde. Çiftçilerimizin beklentisini hemen hemen karşılamaktadır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a çiftçiye verdiği destekler için teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı.

screenshot-19.jpg

Çiftçilerimizin bu seneki en büyük sıkıntılarının kuraklık olduğunu vurgulayan Hacı Çetindağ, şehirde geçen hafta etkili olan zirai donun da çiftçileri mağdur ettiğini bildirdi.

“ Çiftçilere yapılan destek çok güzel”

Edirneli çifti Ahmet Demircan yap ilan açıklamalarda ki fiyatların bütün çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

Çiftçilere yönelik yapılan destekten dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini sunan Ahmet Demircan, açıklanan arpa ve buğday alım fiyatlarının çiftçileri sevindirdiğini bildirdi.

Tekirdağ Hayrabolu Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği Başkanı Çıkrıkçılı da buğday fiyatlarının üreticileri mutlu ettiğini ifade etti.

Çiftçilerin yaptıkları masrafların fazla olduğunu söyleyen Çıkrıklı, “ Çiftçimiz her şeye rağmen çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Salgın sürecinde de tarımın ne kadar önemli olduğu herkes tarafından görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı buğday fiyatı da üreticiler tarafından olumlu olarak karşılandı. İnşallah bu süreçte yağışlarda güzel olması ile rekoltenin istenilen seviyelerde alınması bu yıl çiftçinin yüzünü güldürür” ifadelerine yer verdi.