Haberler

Corona Virüsü Teknoloji Şirketlerinin Kepenk İndirmesine Neden Oluyor

Dünyayı kasıp kavuran ve en son açıklanan rakamlara göre 100’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü, Çin’li teknoloji devi Xiaomi’nin Çin’de bulunan mağazalarını kapatmasına neden oldu.

Çin’in dünyadaki tanınan yüzü olan ve ülkemizde de ürünleri oldukça yoğun bir biçimde kullanılan teknoloji devi Xiaomi, Corona virüsünün durdurulmasına katkı sağlamak amacıyla birkaç gün boyunca ülke genelindeki tüm mağazalarının kapalı olacağını açıkladı.

“Yayılmayı Bir Nebze De Olsa Azaltmak İstiyoruz”

Yaptığı açıklama da binlerce kişinin enfekte olduğu, onlarca kişinin ise hayatını kaybettiği bu virüsün yayılmasına engel olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını bildiren Xiaomi, bir etkinlik alanı olarak kabul gören ve sürekli kalabalık olan mağazalarının bu korkunç virüsün bir nebze de olsa yayılmasını azaltmak için kapanacağını açıkladı.

Huawei De Konferansı Ertelemişti

Xiaomi’nin yanı sıra ülkenin bir başka teknoloji firması Huawei de geçtiğimiz günlerde yapacağı geliştirici konferansını Corona virüsünün yayılmasını engellemek için belirsiz bir tarihe ertelediğini duyurmuştu.

Firmanın Ülke Genelinde Yüzlerce Mağazası Var

1,5 milyarı aşkın bir nüfusa sahip olan Çin’e hizmet vermek için sahip olduğu yüzlerce mağazasını 1 hafta kapatarak çok ciddi bir gelirden yoksun kalacak olan Xiaomi, yalnızca 2019’un son döneminde 100’ü aşkın MiStore açmıştı. Ülke genelindeki mağaza sayısı ise yüzler ile ifade ediliyor.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu