Haberler

Corona Virüs E-Spor Karşılaşmalarını da Etkiledi

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü sebebi ile League Of Legends, Çin Profesyonel Ligi karşılaşmalarının süresiz olarak ertelendiğini duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve özellike son birkaç haftadaki yayılması ile onlarca insanın ölümüne sebep olan Corona virüsünün etkilerinden dolayı League of Legends yönetimi Çin Profesyonel Ligi’nde oynanacak olan karşılaşmaların belli olmayan bir tarihe ötelendiğini duyurdu. 

Milli Takımın Geleceği De Şu An İçin Belirsiz Durumda

League of Legends’ta dünya çapında oldukça önemli oyunculara sahip olan Çin Milli Takımı’nın ise bu salgın hastalıktan nasıl etkileneceği şu an için belli değil. Her ne kadar oyuncuların bu salgına yakalanmadıklarına dair belli duyumlar olsa da diğer ülke temsilcileri, salgının ilk başladığı ülke olan Çin’den gelen sporcular ile geçerli sağlık risklerini sebep göstererek karşılaşmamak isteyebilir. Son kararı ise Dünya Sağlık Örgütü ile League Of Legends yönetimi verecek.

E-Spor İnanılmaz Bir Sıçrama Yaşamıştı

Teknolojinin de etkisi ile geleneksel spordan sıyrılıp kendine yer bulan E-Spor yalnızca 5 yıl içinde yaptığı inanılmaz sıçrama ile çoğu geleneksel spor faaliyetini geride bırakarak kelimenin tam anlamı ile zirveye yerleşti. Çin’de ise milyonlarca kişiye hitap eden E-Spor karşılaşmaları her maç binlerce kişi tarafından izleniyor. Bu sebepten ötürü salgının yayılmasına ciddi bir davetiye verebilecek olan karşılaşmalar, ileride açıklanacak bir tarihten itibaren oynanmaya başlanacak.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu