Bilim & TeknolojiHaberler

Çinli Koronavirüs Aşısını Bulmuş Olabilir! %99 Etkili Yöntem Açıklandı

Koronavirüs için yeni bir aşı bulundu! Coronavac yolda!

Koronavirüs konusunda Çin’in sabıkası çok büyük. Koronavirüs salgının bazı şehirlerde ve ülkelerde belirtileri azalsa da, bu konudaki kritik yaklaşımlar ve salgının şiddetli ilerlemesi bazı bölgelerde hala devam ediyor. İnsanlar ile ilgili seçimler ve beklentiler de bu bölgeye göre ayarlanmış durumda. Peki ama bu süreçler nasıl ilerleyecek? Neler yapmamız gerekiyor? Çin tarafından bu konuda bir aşı bulundu ve bu aşının etkisi %99 civarında görünüyor. Bu yüzden de etkisel olarak değişimin ve beklentilerin yerini kendi içinde değerlendirmiş ve ön plana çıkarmış oluyoruz.

Bildiğiniz gibi dünya üzerinde pek çok ülke bu konuyla bir çalışma içerisine girdi. Koronavirüs aşıları üzerinde çalışan pek çok uzman var ve bu uzmanlar kendi içinde bir değişime ve beklentiye ulaşmış durumda. 5 farklı aşı çalışması yapılıyordu ve bu çalışmalar herkes için önemli bir seçenek oluşturuyordu. Bu yüzden de 5 farklı kurumun arasına yeni bir Çin merkezli kurum dahil oldu.

Aşının ismi Coronavac olarak ön plana çıkıyor!

Aşının ismini Coronavac olarak güncelleyen firma, bu sürece dahil çok daha etkili ve yenilikçi bir yöntem ile ilerliyor diyebiliriz. İngiliz haber ajanslarından gelen ve bu konuda yapılan açıklamalara göre bu aşı herkesi koronavirüsten koruyor. Sinovac tarafından yapılan bu incelemelerde, iki farklı koronavirüs aşısının üretildiği ve bunların test aşamalarında gayet etkili bir sonuca ulaştığını da görüyoruz. Tabi tek bir şey gerekiyor. İnsanların üzerinde denenmesi. Bu konuda kimler gönüllü olacak ve nasıl bir çalışma yapılacak merakla bekliyoruz.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu