Borcu Olanlar Buraya dikkat! Son müracaat  31 Aralık

Borcu Olanlar Buraya dikkat! Son müracaat 31 Aralık

SGK İstanbul İl Müdürü olarak görevini yapmakta olan Murat Göktaş borç yapılandırmaya ile ilgili çağrı yaptı., '7256 yapılandırmaya son müracaat 31 Aralık 2020. Bu çerçevede işveren ve aynı zamanda sigortalılarımız gelin müracaat fırsatlarınıSGK İstanbul İl Müdürü olarak görevini yapmakta olan Murat Göktaş borç yapılandırmaya ile ilgili çağrı yaptı., '7256 yapılandırmaya son müracaat  31 Aralık 2020. Bu çerçevede  işveren ve aynı zamanda sigortalılarımız gelin müracaat fırsatlarını kaçırmayın. Yapılandırma son derece büyük fırsat, yapılandırın bu noktada kazançlı çıkın' dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların sıkıntı yaşadığı genel sağlık sigortası borçları prim borçları ve diğer birtakım alacakların tekrardan yapılandırılması ile alakalı kamuoyunu bilgilendirmeye devam ettiriyor. SGK İstanbul İl Müdürü yazılı olarak yaptığı açıklama ile yapılandırmanın son müracaat tarihinin 31 Aralık 2020 olacağını söyledi. Göktaş’ın açıklamasında “2020 sene Ağustos ayı ve daha öncesi zamanlara ait, Genel Sağlık Sigortası primleri, Sigorta primleri, 31 Aralık 2020 öncesi kesinleşmiş olan idari para cezaları ile birlikte Bağ-Kur sigortalılarının önceden durdurulan hizmet zamanlarının ihyası şeklinde doğan alacaklar, SGK alacakları yapılandırma çerçevesindedir. Başvurularınızı 31 Aralık 2020 e kadar, e-sigorta kanalı ile web üzerinden yapabileceğiniz gibi, şahsen ya da posta yolu ile sosyal güvenlik kurumu üzerinden de yapılabilirsiniz” ifadelerini kullandı. Açıklamada borçlarını peşin ödeyen vatandaşlar için Yİ-ÜFE nin % 90 ı, ilk 2 taksit zamanı içinde taksitle veren işverenler için de % 50 karşılığının silineceği, taksitli ödemeyi isteyen borçluların 2’şer aylık zamanlarda 6,9,12 ve 18 eşit taksitle ödeme olabileceğini belirtildi.

'BORÇLARIMIZI YAPILANDIRALIM BAYAK FIRSATI KAÇIRMAYALIM'

 

Yapılandırma Kanununa içerisinde zamanında ödenen alacaklara, yasanın yayımlanma tarihi akabinde gecikme cezası ve aynı zamanda gecikme zammı uygulanmayacağını söyleyen Göktaş, şunları söyledi: “Yapılandırmadan faydalanmak için herhangi bir teminat gerekmeyecektir. Yapılandırılan borçlardan sebep icra takibi ve aynı zamanda haciz işlemleri olmayacaktır. Yapılandırmadan önce ise vatandaşlardan tatbik edilen hacizler, yapılacak ödemeler orantısında derhal kaldırılacaktır. Yapılandırmada ilk 2 taksitin zamanında ve eksiksiz olarak verilmesi durumunda halinde borcu yoktur yazısı alınması mümkündür. Yapılandırma devam ettiği zaman içerisinde yapılandırma taksitlerinin ve aynı zamanda yapılandırma haricindeki borçların zamanında ödenmesi kaydıyla sigorta primi teşvik uygulamalarından faydalanmak mümkündür. İhale ve aynı zamanda İnşaat İş Yerleri için borçlu vatandaşlarımız, borçlarının peşin ya da taksitle bütününün ödenmesi durumunda ilişiksizlik belgesi/teminat iadesi yazısı almaları mümkün olacaktır.”

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.