Avrasya’dan Dikkat Çekici Anket Sonuçları! Millet İttifakı’nın Zaferi!

Avrasya’dan Dikkat Çekici Anket Sonuçları! Millet İttifakı’nın Zaferi!

Avrasya Araştırma şirketinin yaptığı anket çalışmasının verileri şirketin Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklandı.

 

Avrasya Araştırma şirketinin yaptığı anket çalışmasının verileri şirketin Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklandı. Mart ayının bitmesi ile birlikte bu ayın anketlerini paylaşan Kemal Özkiraz’ın açıkladığı verilerde Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nı geride bıraktığı görüldü.

avrasya-arastirma-anketi-millet-ittifaki-nin-oy-orani-cumhur-ittifaki-ni-geride-birakti-860295-1.jpg

Seçim olsa hangi partiye oy verileceği sorusuna gelen cevapları paylaşan Kemal Özkiraz, Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nın geride bıraktığını belirtti. Bu ankete göre AK Parti’nin oy oranlarının % 33,2’ye gerilediğini belirten Özkiraz; MHP’nin ile birlikte Cumhur İttifakı’nın oy oranı % 40,1 olarak belirtildi. Millet İttifakı’nı oluşturan CHP % 26,8 ve İYİ Parti ise % 13,8 alarak toplamda % 40,6 Millet İttifakı oyları ortaya çıkmış oldu. Bu anketteki bir diğer önemli detay ise kapatılması gündemde olan HDP’nin oy oranıydı. Bu ankete göre HDP ise % 9,7 oy oranına ulaştı.

 

Erdoğan’a Kesinlikle Oy Vermem Diyenler Artıyor!

Avrasya Araştırma’nın her ay düzenli yaptırdığı ankette sorulan sorulardan birisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kesinlikle oy vermem der misiniz? Anketinin sonuçları da açıklandı. Buna göre kesinlikle Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyeceğini belirten seçmenlerde artış olduğu görünürken; Ocak ayında bu oran % 44,6, Şubat’ta % 44,4, 15 Mart’ta % 45,31 ve son olarak Mart sonunda ise bu oranın % 48,2 olarak yansıdığı belirtildi.

avrasya-arastirma-anketi-millet-ittifaki-nin-oy-orani-cumhur-ittifaki-ni-geride-birakti-860296-1.jpg

 

Ekonomik Krizi Belirginleşiyor!

Türkiye’de ekonomik kriz olup olmadığının sorulması üzerine de anket yapan Avrasya Araştırma, buna dair sonuçları da açıkladı. Ankete göre Türkiye’de ekonomik kriz olduğunu düşünenlerin oranı % 83,2 olarak kayıtlara geçti. Bu oran 15 Mart’ta ise % 77,8 oranındaydı.

avrasya-arastirma-anketi-millet-ittifaki-nin-oy-orani-cumhur-ittifaki-ni-geride-birakti-860297-1.jpg

 

Mansur Yavaş ve Meral Akşener Detayı!

Avrasya Araştırma’nın Mansur Yavaş ve Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyasladığı soruda ise Mansur Yavaş’ın kazanacağını düşünenlerin oranı % 41,1 olurken, Erdoğan’ın kazanacağını belirtenlerin oranı ise % 29 olarak kayıtlara geçti. Bir diğer soruda ise Recep Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener karşılaştırması yapıldı. Seçmenlere hangisine daha yakın hissediyorsunuz şeklinde sorulan sorularda ortaya çıkan oranlarda Meral Akşener % 44,1 olurken; Erdoğan ise % 39,5 oranında kaldı.

avrasya-arastirma-anketi-millet-ittifaki-nin-oy-orani-cumhur-ittifaki-ni-geride-birakti-860298-1.jpg

avrasya-arastirma-anketi-millet-ittifaki-nin-oy-orani-cumhur-ittifaki-ni-geride-birakti-860299-1.jpg

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.