Annelerin Hesaplarına Yatırılacak Paralar!

Annelerin Hesaplarına Yatırılacak Paralar!

Bilindiği üzere Devlet tarafından annelere maddi destek sağlanmaktadır. Sağlanan bu destekle birlikte temel ihtiyaçların karşılanması ve gerekliklerinin giderilmesi hedeflenmektedir. Bu yüzden milyonlar anne bu destek ödemelerinden faydalanmaktadır.

 

Bilindiği üzere Devlet tarafından annelere maddi destek sağlanmaktadır. Sağlanan bu destekle birlikte temel ihtiyaçların karşılanması ve gerekliklerinin giderilmesi hedeflenmektedir. Bu yüzden milyonlar anne bu destek ödemelerinden faydalanmaktadır.

Annelerin hesaplarına yatacak devlet ödemeleri, her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleşecek. Milyonlar annenin merakla beklediği ödemeler sayesinde ihtiyaç sahiplerinin gereklikleri giderilecek. Bilindiği üzere devlet tarafından birçok destek ödemesi gerçekleşmektedir. Bu destek ödemeleriyle ihtiyaç giderilebilmektedir. O halde karşınızda Annelere yapılacak olan ödemeler:

11.jpg​​​​​​​

- İş-Kur Anne Maaşı

İş- Kur Anne Projesi kapsamı içerisinde 0 ila 15 yaş arasında çocuğu olan ve iş Kulübü avantajlarında faydalanan bireylere 95 TL zaruri gider ödemesi gerçekleşmektedir. Bu ödemeler kurs ve programlara katılan annelere sağlandığını unutmamakta fayda var.

-Bakıcı Eğitim Desteği

Bakıcı Eğitim Desteği sayesinde 6 bin eğitimli çocuk bakıcısına ekonomik destek sağlanacak. Yapılacak olan bu destek ise 0 ila 36 aylık bebekleri kapsadığını hatırlatmakta fayda var. 10 Kasım 2019 yılından bu yana MEB onaylı sertifikasını ibraz eden bireylere 200 avroya kadar eğitim sağlanacaktır​​​​​​​.

12.jpg​​​​​​​

- Dul Yetim Maaşı

Dul ve Yetim Maaşı uz​​​​​​​un zamandır sağlanan desteklerden birisi. Eşi veya babası vefat eden kadın, devletten dul ve yetim maaşı alabilmektedir. Elbette ki gerekli kriterleri karşılaması son derece önemlidir. Başvuru için yaşadığınız kentin kurumlarına müracat etmeniz gerekmektedir.

​​​​​​​13.jpg​​​​​​​

-Çalışan Anne Desteği

Çalışan Anne Desteği uzun yıllardır Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanmaktadır. Bu kurumun aracı olmasıyla birlikte çalışan annelere destek sağlanmaktadır. Sağlanan tutar ise duruma ve koşula göre değişebilmektedir.​​​​​​​

-Emzirme Parası

Emzirme Parası, halk arasında ‘’süt parası’’ olarak da geçen destek ödemelerinden birisidir. Milyonlarca insan süt parasından destek almaktadır. Yeni doğum yapmış olan bir anneye verilen destekten birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.14.webp​​​​​​​

- Doğum Parası

Doğum parası en fazla desteğin verildiği alanlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Devlet tarafından doğan çocuklara özel ücretler ödenmektedir. Annelerin hesabına yatan doğum parasının tutarı değişmektedir. 2015 yılının mayıs ayından sonra çocuğu doğan anneye 400 liralık bir ödeme gerçekleşmektedir. Eğer ki çocuk sayısı 3’ü geçerse 600 lira olarak ödeme gerçekleşecektir.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.