Ankara Depreminden Sonra Uzmanlardan Peş Peşe Önemli Açıklamalar!

Ankara’da meydana gelen depremden sonra uzmanlardan çok önemli açıklamalar yapıldı. 4,5 büyüklüğünde yaşanan Ankara depremi korku ve panik havası yaratırken iki önemli deprem uzmanından depreme dair bazı elzem açıklamalar yapıldı

 

 

Ankara’da meydana gelen depremden sonra uzmanlardan çok önemli açıklamalar yapıldı. 4,5 büyüklüğünde yaşanan Ankara depremi korku ve panik havası yaratırken iki önemli deprem uzmanından depreme dair bazı elzem açıklamalar yapıldı. Profesör Doktor Naci Görür ve Profesör Doktor Şükrü Ersoy yaşanan Ankara depremine dair önemli açıklamaları esnasında; Şükrü Ersoy, depremlerin 4 ve 4 üzerine yaşandığını belirterek yıkıcı olmadıklarını belirtti. Naci Görür ise yaşanan Ankara depreminin Kuzey Anadolu Fay Hattı’na uzanabileceğini belirtti.

10 Ocak 22:53 sıralarında yaşandığı AFAD tarafından açıklanan Ankara depremi yerin 13 kilometre altında olduğu belirtildi. Çevre illerde de hissedildiğine değinilen depremin AFAD tarafından 4,5 büyüklüğünde olduğunu belirtilirken ilk bulgularda herhangi bir can veya mal kaybının olmadığı açıklandı. Vatandaşların büyük panik yaşadığı deprem sonrası uzmanlardan açıklama gelirken, iki önemli deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ve Prof. Dr. Şükrü Ersoy önemli bazı noktalara değindiler.

 

Şükrü Ersoy, Daha Büyük Bir Deprem Beklenmediğini Söyledi!

sukru-ersoy-iha-2-16-9-1583511723.jpg

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Ankara çevresinde çok fazla aktif fayın olmadığını belirtti. Olanların da çok fazla deprem kapasitesine sahip olmadıklarını belirten Ersoy, daha büyük bir deprem konusunda endişe taşımadıklarını söyledi. Türkiye’nin her yerinde deprem olasılığının olduğunu belirten Ersoy, İzmir Depreminin çok şey öğretmesi gerektiğini belirterek, Ankara’da 4 ve 4 üzerinde depremlerin sürekli yaşandığını ifade ederek bunların da yıkıcı olmadığını söyledi. Bazı hasarlı yapıların olası zarar görmesi dışında Ankara’da olası depremlerde yıkıcı bir sonuç beklenmediğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

 

Naci Görür, Twitter Hesabından Açıklama Yaptı!

134638103-sdddd.jpg

Ankara’da 4,5 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini ama kendi sistemine hala düşmediğini ifade eden Naci Görür, edindiği bilgilere göre Ankara Kalecik bölgesi merkezli olduğunu ifade etti. Tahmin ettiği bölgede olması halinde Kuzey Anadolu Fay Hattı’na kadar uzanabileceğini söyledi. Fay hattının belirlenen bölgenin biraz daha güneyinde olması halinde belirttiği fay hattına kadar uzanabileceğini ifade eden Görür, burada 64 kilometre uzunluğunda bir fay hattı olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.