Akbank’tan 30 Bin TL’lik Direkt Kredi Fırsatı!

Ülkemizde koronavirüs salgınının etkisi devam ediyor. Vatandaşlar bu süreçte maddi ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların uygun faizli kredilerine yönelmeye devam ediyor. Akbank’ta bu kapsamda uygun faizli kredisini hayata geçirdi.

Koronavirüs salgını büyük hızla ülkemizde yayılmaya devam ediyor. Devlet salgının hızını yavaşlatmak için 1 yılı aşkın süredir birçok kısıtlamayı hayata geçirdi. Kısıtlama dönemlerinde iş yerleri kapandığı için gelir sağlayamayan vatandaşlar maddi olarak zorluk çekmeye başladı. Devlet, vatandaşlar için birçok yardım paketini hayata geçirmiş olmasına rağmen yeterli seviyeye ulaşılmış durumda değil, nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar da borçlarını ödemek ve ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların kredi kampanyalarına yönelmeye başladı.

806x378-son-dakika-memur-sen-toplu-sozlesme-icin-zam-talebini-acikladi-1563963824253.jpeg

Birçok banka salgın döneminde vatandaşlara yardımcı olmak için uygun faiz oranlarına sahip kredilerini hayata geçirdi ve yeni krediler için kolları sıvadı. Bu bankalardan bir tanesi de Akbank. Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank, salgın döneminde vatandaşların yararlanabilmesi için uygun faiz oranları ile yeni bir kredi kampanyası başlattığını duyurdu.

Direkt Kredinin Özellikleri Neler?

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank’ın hayata geçirmiş olduğu kredide birçok fırsat bulunmaktadır. Özel ödeme planına sahip kredi ile geri ödeme konusunda vatandaşların zorluk yaşamanın önüne geçiliyor. Uygun faiz oranları ile sunulması da yine en önemli fırsatlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Gelen açıklamalarda Akbank müşterisi olmayan kişilerin dijital kanallar üzerinden zahmetsiz bir şekilde Akbank müşterisi olduktan sonra kredi başvurusunda bulunabileceği ifade edildi. Akbank müşterisi olmak için bankanın mobil bankacılık uygulamasını indirebilir veya bankanın internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda mobil bankacılık uygulamasını ve Akbank’ın internet sayfasını krediye başvuru için de kullanabilirsiniz, bu platformlar üzerinden başvurular kolay bir şekilde yapıldığı için vatandaşların zorluk çekmemesi adına bu platformları kullanması tavsiye edilmektedir.

Kredinin en önemli özelliklerinden bir diğeri de başvuruların hızlı bir şekilde değerlendirilerek onaylanması oldu. Salgın döneminde maddi zorluk çeken vatandaşların ihtiyaçlarını bir an önce gidermesi için başvurular hızlı bir şekilde değerlendirmekte ve talep edilen kredi tutarı hesaba aktarılmaktadır. Kredileri hesaplarına yatan vatandaşlar hemen kullanmaya başlayabiliyor.

Geri Ödeme

Akbank’ın hayata geçirmiş olduğu kredinin limitleri 1.000 – 100.000 TL arasında, kredinin faiz oranı ise hayat sigortası ile birlikte kullanıldığında yüzde 1.75 olacağı, kredinin hayat sigorta olmadan kullanılması halinde faiz oranın yüzde 1.90 olacağı açıklandı. Kredinin vade süresi ise 36 ay olarak duyuruldu.

Akbank’tan hayat sigortası da dahil olmak üzere 36 ay vade ile 30.000 TL kredi kullanılması durumunda aylık faiz oranı yüzde 1.75 olacaktır. Aylık taksit tutarı 1.195.97 TL, geri ödenmesi gereken toplam tutar ise 43.054.93 TL olacaktır.

ak1.png

36 ay vade ile 70.000 TL kredi kullanılması halinde aylık faiz oranı yüzde 1.66 olacaktır, aylık taksit tutarı 2.472.77 TL, geri ödenmesi gereken toplam tutar 98.739.81 TL olacaktır.

ak2.png

Akbank, kredi faiz oranlarında müşterilerin kredi puanlarına ve ödeme performanslarına göre değişiklik olabileceğini de açıkladı.