Haberler

Ahmet Davutoğlu Türkiye Futbol Federasyonu’nu Eleştirdi

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan TFF'ye koronavirüs uyarısı!

62, 63 ve 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri’nde Başbakanlık görevi yürüten Ahmet Davutoğlu bilindiği üzere sonraki dönemde yollarını Ak Parti ile ayırmış ve uzun süren sessizliğinin ardından Gelecek Partisi adını verdiği yeni bir parti ile ülke siyasetine yeniden giriş yapmıştı.

Sosyal medya üzerinden birkaç gün önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’na çağrıda bulunan Davutoğlu, “Liglerin Başlaması Spor İnsanları İçin Risklidir, Gençlik ve Spor ile Sağlık Bakanlığına Açık Çağrımızdır!” mesajıyla Türkiye Süper Lig’inin 12 Haziran tarihinde başlatılmasının büyük risk içerdiğini ifade etmişti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sporcu sağlığı açısından ligleri sonlandıran basketbol, hentbol ve voleybol federasyonlarına teşekkür eden Ahmet Davutoğlu, futbolda ise daha önce açıkladıkları önerilerinin dikkate alınarak Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’ndan olumlu görüş alınmadan başlatılmaması gerektiğine bugün yayınladığı bir sosyal medya mesajında yer verdi.

Davutoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nu Eleştirdi

Bugün ard arda gelen Beşiktaş, Kasımpaşa ve Erzurumspor kulüplerinde yaşanan koronavirüs vakalarının ardından tekrar bir açıklama yapma gereği duyan Davutoğlu, mesajında TFF’ye yüklendi.

Önceliğin insan hayatı olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, Futbol Federasyonunu sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet etti. Federasyon’un görevinin Covid-19 vakaları görülen kulüplere “geçmiş olsun” demek olmadığını ifade eden Ahmet Davutoğlu, geç kalınmadan tedbir alınması gerektiğinin altını çizdi.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu