2021 Yılı Ocak Ayında Emekliye 740 TL Ödeme! Maaş Zammı %7,36 Olarak Belirlendi!

2021 Yılı Ocak Ayında Emekliye 740 TL Ödeme! Maaş Zammı %7,36 Olarak Belirlendi!

Emekli maaşına ne zaman zam geleceği merak konusu olurken gerekli açıklama yetkililer tarafından yapıldı. 2021 6 Ocak'ta Emekli maaşına gelen zam sonrası 740 TL ek ödeme sevinci yaşanıyor. Memur emeklilerinin maaşına %7,36 zam yapıldı.

Emeklilerin uzun zamandır beklediği zam kararı nihayet açıklandı. Yapılan zam sonucunda emekli vatandaşların alacağı miktar oldukça tatmin edici olarak yorumlandı. Artan enflasyon verileri baz alındığında 2020 yılının sonunda emekliler için önemli bir zam artışı bekleniyordu. Ancak enflasyonun kesin olarak belirlenebilmesi adına Aralık ayının bitmesi beklendi. Aralık ayı enflasyonu da hesaplamaya eklenince emeklilere zam yapıldı. Bu zamdan sonra emekli maaşı ne kadar olacak? Memur emeklilerini etkileyecek bu düzenlemeyle beraber emeklilerine rahat bir nefes alması bekleniyor. Yüzdesel ve rakamsal anlamda gerçekten ciddi bir artışın yaşandığı emekli maaşında son durum nedir? İşte 2021 yılı emekli maaşına ilişkin son gelişmeler ve emeklinin yüzde kaç maaş aldığı haberimizde. 

Emekli vatandaşların artan enflasyon karşısında alım güçlerinin düştüğü ve her ay farklı bir enflasyon verisiyle daha da geçim sıkıntısı yaşadığı günler geride kaldı. Artık yapılan zamla beraber emekliler uzun bir süre rahat harcama yapabilecek. Özellikle maddi bakımdan yıpranan emekli vatandaşlara devlet eli uzandı. Zam miktarının yüzde kaç olduğu ve emeklilerin artık ne kadar maaş alacağı merak ediliyor.

2021 Yılında Memur Emeklilerine Zam Yapıldı!

Ocak ayı bereketiyle geldi ve memur emeklilerinin maaşlarına zam yapıldı. Memur emeklilerinin düzenli olarak aldıkları ek ödemeleri arttı. Bu ödemenin artması doğrudan emekli maaşlarını arttırmış oldu. Memur emeklileri artık 740 liralık ek ödemeler sayesinde daha yüksek bi maaş alacak.

Emekliye 740 Liralık Ek Ödeme Müjdesi

Emekliye verilen 740 liralık ek ödeme vatandaşı mutlu etti. Memur emeklilerinin bir süredir beklemiş olduğu ancak bir türlü açıklanmayan zam kararı duyuruldu. Ocak ayının ilk haftasında açıklanan kararla beraber emekliler artık daha fazla maaş alacak. En düşük ek ödemenin 114 TL olduğu ve en yükseğin ise 740 TL olduğu belirtildi. 

Emekli Maaşlarına %7.36 Zam Yapıldı

Emekli maaşındaki artık %7.36 olarak kaydedildi. Böylelikle ek ödeme adı altında emekli maaşları artmış oldu. Ancak herkesin maaşı farklı olduğu için kim ne kadar ek ödeme alacak merak ediliyor. Bu konuda maaşınızın %7.36 kadarını da eklediğinizde yeni alacağınız emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz.

Her yıl emekli maaşlarına 2 defa zam yapıldığı ve gerekli görüldüğü takdirde maaşlarda arttırıma gidildiği bilinmekte. 6 aylık enflasyon verilerinin baz alındığı ve duruma göre maaş zammı yapılacağını belirtelim. Aralık ayının bitmesiyle Ocak ayında da geçmiş 6 ayın enflasyonu dikkat çekti. Memur emeklileri bu verilere göre %7.36 maaş zammını almaya hak kazandı.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.