Haberler
Trend

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Ne Zaman Açılıyor? – Tarih Değişti

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı başlangıç süresi yine değişti. Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Koronavirüs etkisini geçirecek bir ilaç, bir çare, bir bilimsel yol, bir mücadele aracına çok ihtiyacımız var. Günlük yaşama dönmek istiyoruz ama bunu bir türlü başaramıyoruz çünkü günlük yaşama dönüldüğü ve tedbirler kaldırıldığı an vaka sayıları tekrar artışa geçiyor.

Bunun önüne geçmek adına önlemler kolay kolay gevşetilmiyor. En çok merak edilen önlemlerden birisi de okulların tatil edilmesi. Bu sene ikinci dönemde okullar tatil edildi.

31 Ağustos tarihinde ise eğitimin yeniden başlayacağı söylenmişti. Tekrar yüz yüze eğitimler başlayacaktı ama vaka sayılarında yine artış oldu. Durum böyle olunca 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için yeniden tarihin değiştiği açıklandı.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yüz Yüze Eğitim Eylül Ayına Kaldı

Bilim Kurulu tavsiye kararları ve önerilerini değerlendirdiklerini açıklayan Bakan Ziya Selçuk, bir değişikliğe gitme kararı aldıklarını açıkladı. Buna göre 31 Ağustos tarihinde okullar uzaktan eğitimle açılacak.

2020-2021-egitim-ogretim.jpg

Okullar uzaktan eğitimle başlayacak ama yüz yüze eğitim için de kararlar var. Buna göre yüz yüze eğitim için çok beklenmeyecek.

21 Eylül tarihinde seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitimlere geçiş yapılacak. Tabii ki burada şu da önemli ki hastalığın seyri nasıl devam edecek? Salgının durumu ne olacak? Salgın yaygınlaşmaya devam ederse, tarihler bir kez daha değişiklik gösterebilir.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu