18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanların Kredi Başvuruları Kabul Ediliyor! Para Hesaplara Aktarılıyor!

Salgının etkisini artırdığı dönemde vatandaşlar ihtiyaçlarını giderebilmek için bankaların uygun faiz oranları ile sunduğu kredilere yönelmeye başladı. Bu kapsamda vatandaşlara 70 bin TL’ye kadar kredi desteği verileceği açıklandı.

Bankalar maddi olarak zorluk çeken vatandaşlar için yeni kredi kampanyalarını açıklamaya devam ediyor. 18 yaşından küçük çocuğu olan vatandaşlara 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verileceği açıklandı. Vatandaşlar salgının ekonomik olarak etkisini azaltmak için bankaların kredi tekliflerini dikkatli bir şekilde gözden geçirerek en uygun faiz oranları ile sunulan kredilere yöneliyor.

2546101-810x458.jpg

Koronavirüs ekonomi, sağlık ve eğitim gibi birçok alanı derinden etkiledi. Öğrenciler 1 yıldan uzun bir süredir uzaktan eğitim ile derslerine devam ediyor. Ancak maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin bu dönemde tablet ve internete erişimi kısıtlı olduğu için daha fazla zorluk çektiği her fırsatta dile getiriliyordu. Vatandaşlar devletin kendilerine yardımcı olmasını istiyordu, nitekim bu istekleri karşılık buldu, devletin pandemi desteklerinin yanı sıra bankalar da maddi olarak zor durumda olan vatandaşlar için faizsiz kredi desteğini hayata geçirdiğini duyurdu. Faizsiz kredi desteği vatandaşlarda mutluluk yarattı.

Gerekli şartları yerine getiren ve başvuru işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlara kamu bankaları aracılığıyla 70 bin TL faizsiz kredi desteği verileceği ifade edildi. Vatandaşların geri ödemelerde zorluk yaşamaması için de geri ödeme konusunda esneklik sağlandığı, kredinin vadesinin 60 ay olarak belirlendiği duyuruldu.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi

Kamu bankaları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanacak olan kredi için bazı şartlar bulunuyor. İlk başvuru yapacak kişilerin 18 yaşında veya küçük bir çocuğu sahip olmaları gerek. Salgın döneminde uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitime katılmak için tablet ve internete sahip olmayan öğrenciler geride kaldı. Bu öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına devlet, kamu bankaları aracılığıyla 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteğini hayata geçirdi, 18 yaşından küçük çocuğu olanların başvuru yapmasının önü açıldı.

Birden fazla çocuğu olanlar ise bu krediye başvurup başvuramayacaklarını, krediden yararlanıp yaralanamayacaklarını merak ediyorlar. Gelen açıklamalarda birden fazla çocuğu olanların da krediye başvurabileceği ve yararlanabileceği belirtildi. Vatandaşlar yaşı 18 veya altında olan çocukları için ayrı ayrı başvuru yapabilecek.

1440x810-cmsv2-b3b93edf-8174-5e84-b6d3-469f0f51222a-4231652.jpg

Krediyle ilgili olarak daha detaylı bilgiye bankaların internet sitesinde yer almaktadır. Kredinin faiz oranları ile ilgili olarak henüz bir açıklama gelmedi ancak vatandaşlar bu kredinin faizsiz olacağını düşünüyor. Bankaların internet sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgiye ulaşabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.